اینستاگرام و تلگرام

قطعا تاثیر اینستاگرام و تلگرام به پایداری و اثربخشی تولید محتوا، سئو و بازاریابی محتوا نیست اما از پلتفرم هایی که همگان در آن حضور دارند هم غافل شدن اصلا کار درستی نیست.

 

البته این مطلب را هم می گویم که کاملا بستگی به صنعت و مدل کسب و کار دارد.

اما اگر از من می شنوید بگذارید این تصمیم گیری به عهده فیدبک از تلگرام و اینستاگرام باشد. این ها رسانه های خوبی برای کسب و کار می شوند و وایرالیتی بالاتری به نسبت بقیه ابزارها دارند. پس هر کسب و کاری که راه انداختید حداقل 6 ماه هر روز در این دو (تلگرام و اینستاگرام) فعالیت پیوسته داشته باشید و گزارش گیری کنید.

هزینه راه اندازی دیرهنگام این ها به مراتب خیلی بالاتر از این است که یک سال برای آن ها هزینه بکنید و بعد متوجه شوید که برای کسب و کار شما اثر بخشی خاصی ندارند.

سئو خوب است، بازاریابی محتوا و تولید آن خوب است اما برای کسانی که واقعا با این ها نیازهایشان برطرف می شود، والا اگر کسب و کاری فقط با یک بات تلگرام بشود چرخاند، زیاد منطقی نیست که از ابزار دیگری استفاده شود.

گاهی اوقات یک پیج اینستاگرام از یک مغازه یا حتی وب سایت، سود خالص بیشتری می دهد.

به نظر من اگر روزی کسب و کاری راه اندازی کردید که آنلاین بود، حتما  وب سایت، کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آن را از همان ابتدا راه اندازی کنید. همه چیز تولید محتوا و سئو نیست.

اما درگیر بازی خریدن View، member، follower و … نشوید. در جریان باشید که اصلا نمی توان به هیچ چیز در این پیام رسان و شبکه اجتماعی اعتماد کرد. اعضای کانال، بازدید پستِ کانال، تعداد لایک، بازدید ویدئو در اینستاگرام، فالوور در اینستاگرام و هر آنچه که فکرش را هم نمی کنیم خریدنی و فیک می تواند باشد.

یکی از راه های متوجه شدن اعضای فیک کانال این است که سعی کنید به پست های ابتدای آن کانال دسترسی پیدا کنید (البته شاید هم از همان اول با خرید member وارد شوند). آنقدر اکثرا همه چیز را می خرند، که ارگانیک رشد کردن یک مزیت استراتژیک محسوب می شود.

 

ارگانیک رشد کنیم

 

[لینک مرتبط: تمایز ]

 

با تشکر

حمید طهماسبی
اینستاگرام و تلگرام
4.4 امتیاز از 9 رای

یک دیدگاه برای “اینستاگرام و تلگرام

  1. چالش مهم این قضیه بحث امنیت و پایداری سرمایه گذاری در این حوزه هست…
    یک مغازه اگر اجاره اش تمام شود می تواند جای دیگری را اجاره کند..اما این اپ ها چطور؟
    به اعتقاد من قیاس این ها در کسب و کار با فضای فیزیکی جسارتا کار صحیحی نیست…خصوصا در ایران با محدودیت های قانونی در خصوص سایت ها و ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *