۲۰۰ میلیاردی که به یک کلیک وصله

حدود ۶ ماه پیش داشتم دنبال کلیپ Hush Hush از Pussycat dolls می گشتم، یکدفعه دیدم یکی از لینک ها، آپارات هست. خیلی کنجکاوانه کلیک کردم و واقعا کل کلیپ آنجا بود و دیدم. باورم نمی شد. بعد دیدم کلی کلیپ از جنیفر لوپز و بریتنی و … هم هست.

البته بعد لینکش حذف شد.

مدتی گذشت تا چند روز پیش که این صحنه را دیدم.

 

فیلم wolf of wallstreet را هر چقدر فکر کردم نفهمیدم چطور ممکن هست که اینجا باشد. به خودم گفتم به احتمال زیاد کل فیلم را کرده اند ۱۵ دقیقه 🙂

وقتی روی آن کلیک کردم، متوجه شدم اصلا همچین فیلمی در لیست فیلیمو نیست.

البته من از فضای تنگ برای این مدل کسب و کار آگاه هستم و تلاش آن ها قابل ستایش است، اما دلیلی هم ندارد که بخواهند وجه خودشان را خراب کنند.

(در یک پیام تلگرامی که از منبع موثقی هم نبود نوشته بود کسب و کار آپارات حدود ۲۰۰ میلیارد ارزش دارد. (من هم عددی همین حدود مد نظرم هست))

چند مدت پیش علی کریمی مطلبی منتشر کرد با عنوان “آپارت، یوتیوب و تحلیل اطلاعات“، مطلب جالبی بود و یکی از بزرگترین نقطه ضعف های این سرویس اشتراک ویدئو را نشان می داد. حتی خود موسسین آپارت هم می دانند که یکی از بزرگترین فرصت های رشد آپارات، در دسترس نبودن یوتیوب هست. کافی است فقط با یک کلیک از سمت مقامات مسئول، یوتیوب از این مشکل رهایی یابد. نمی گویم همه آپارت نابود می شود، اما ضربه سختی به ستون این بیزنس وارد خواهد شد.

کلوب و لنزور هم آن طور که باید نتوانسته اند کمک حال این مجموعه شوند و فعلا نان آور این مجموعه همین آپارت و آژانس تبلیغاتی صبا ویژن هست.

شاید بهتر باشد قبل شروع کسب و کار به مدل کسب و کار بیشتر فکر کنیم.

[مطلب مرتبط: چرا مدل کسب و کار مهم است؟ ]

 

با تشکر

حمید طهماسبی
5/5 - (9 امتیاز)

2 دیدگاه روشن ۲۰۰ میلیاردی که به یک کلیک وصله

  • حقیقتش نمیدونم چرا گفتید که:
    نمی گویم همه آپارت نابود می شود، اما ضربه سختی به ستون این بیزنس وارد خواهد شد.
    اگر یوتیوب به طور کامل در دسترس قرار بگیره ( از دو طرف ) و سیستم پرداخت یوتیوب هم برای ایران اوکی بشه و ما هم یوتیوبر ایرانی داشته باشیم هیچ دلیلی نیست برای اپلود در اپارات یا مشاهده در اپارات و البته که هیچ توانی هم برای رقابت با این غول بزرگ نیست .

  • حمید wolf of wall street هست توی فیلمیو و دوبله هم شده ، حتی از توی تلویزیون هم پخش شده. منم واسه جالب بود که چطوری این کارو کردن، فیلم بنده خدا رو کرده بودن یه کمدی مسخره ، خیلی ها جاها کلا حرفاشون رو هم عوض کرده بودن و اونطوری که دلشون میخواست ترجمه کرده بودن . مثلا یه جایی اول فیلم که کارگزار به جردن بلفرد میگفت من روزی دو مرتبه خود ارضایی میکنم ، اونو کرده بودن من روزی دو مرتبه مدیتیشن میکنم و گفتگوشون رو به شکل احمقانه ای ادامه داده بودن :))))

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.