صبح زود – شب بیداری

در این مطلب دو تکه از پازل موفقیت را با هم می نویسم.

صبح زود بیدار شدن

 

شب بیداری

 

تا به حال ندیدم آدمی که در کسب و کارهایش موفق باشد و یکی از این دو تکه پازل را نداشته باشد.

البته این خیلی بر می گردد به خصوصیات رفتاری و فیزیولوژیک بدن هر کس که با کدام راحت تر است. البته شرایط محیطی نیز دخیل هستند.

من به شخصه برای انجام امور در صبح زود بسیار راندمان بهتری دارم تا بیدار ماندن شب تا دیروقت.

مثلا اکثرا برنامه نویسان را دیده ام که با شب بیداری خیلی راحت ترند. شاید پس بتوان به نوع کسب و کار هم آن را ربط داد.

البته ناگفته نماند این دو گزینه به درد کسانی می خورد که در طول روز دائما در حال انجام کارهای مفید هستند، بعد از آن می توانند به کمتر خوابیدن به عنوان یک گزینه فکر کنند.

این دو تکه های پازل چند خوبی دارند:

  • باعث می شوند در طول روز وقت بیشتری داشته باشیم
  • صبح زود یا شب دیر وقت زمان هایی هستند که معمولا دیگر هیچ کس با ما نمی تواند کار یداشته باشد و تمرکز و توجه به کاری که انجام می دهیم در بالاترین نقطه خود می تواند باشد. مخصوصا صبح های خیلی زود. چون اکثر افراد الکی خوش یا بیکار هم کم نیستند که تا ساعت 2 یا 3 بامداد به عادت بیدارند.

اما براساس تجربه و مطالعات خیلی کمی که تا به حال داشتم اکثر کسانی که در مقیاس های خیلی بزرگ موفق بودند اهل صبح زود بیدار شدن هستند.

به عنوان نمونه می توانید این دو مقاله در متمم را با عنوان “انسانهای موفق قبل از صبحانه چه می‌کنند؟” و “تجربه های ما در مورد خوابیدن و نکاتی که در خوابیدن رعایت میکنیم” مطالعه کنید. (حتما دو کامنت برتر هر دو مطلب را بخوانید)

 

با تشکر

حمید طهماسبی
صبح زود – شب بیداری
4.7 امتیاز از 15 رای

2 دیدگاه برای “صبح زود – شب بیداری

  1. خوشبختانه من صبح زود بیدار میشم (چهار و نیم) اما متاسفانه هیچ فایده ای نداره چون باید برم پادگان. به خاطر همین پادگان، شبها هم دیرتر از دوازده نميتونم بخوابم. با این همه خدا رو شکر، اونجا تا حد امکان کتاب میخونم و کارهایی که عقب افتاده دارم و اونجا میشه انجام داد رو انجام میدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *