برون سپاری

خیلی از اوقات کار را که به دیگران واگذار می کنیم، هم تمیز تر و باکیفیت تر می شود و هم سریع تر و مقرون به صرفه تر

برون سپاری، زیر مجموعه تفویض اختیار است. تفویض اختیاری به بیرون از سازمان

 

برون سپاری

برون سپاری

 
برون سپاری هم از آن دسته از تصمیم هایی است که باید در زمان مناسب انجام شود وگرنه آن تاثیری که باید را نخواهد داشت. بسیاری از پروژه هایی که اصرار داریم خودمان در شرکت آن را انجام دهیم یا اینکه برای آن نیرو استخدام کنیم و یا خودمان برویم آن مهارت را کسب کنیم و بعد آن را انجام دهیم، زمان هایی است که بهتر است به برون سپاری فکر کنیم.

مقالات برون سپاری در اینترنت بسیار هستند، می توانید با کمی سرچ به آن ها دست پیدا کنید.

مثال هایی از برون سپاری:

  • زمانی براساس یک مشورت بسیار غلط خودمان اقدام به داشتن هاست اختصاصی و خرید لایسنس دایرکت ادمین کردیم. چندین بار بک آپ سایت ها از بین رفت و کلی دچار مشکل شدیم. کار داشت به جایی می رسید که یک مسئول هاست و مراقبت از آن استخدام کنیم. اما خوشبختانه با یک تصمیم درست حاصل از تحقیق بسیار آن را برون سپاری کردیم. هزینه ریالی کاهش پیدا کرد. امنیت اطلاعاتمان هم افزایش.
  • زمانی قرار شد شرکت شبکه شود. شروع به داکت زدن کردیم. از آنجایی که بلد نبودیم، از رولپلاک و پیچ استفاده می کردیم. چند روز این وضعیت طول کشید. مدتی بعد تصمیم گرفتیم که دوربین نصب کنیم. شخصی از سمت شرکت آمد و شروع به زدن داکت در نزدیکی سقف کرد، اما با چندین برابر سرعت ما. زمانی که به او دقت کردم دیدم از پیچ مربوط به MDF استفاده می کند و چون داکت وزنی ندارد، همین پیچ به راحتی در دیوار می رود و وزن داکت رو هم تحمل می کند. آن کار دو روزه میشد در عرض چند ساعت انجام شود.

 

مطالعه بیشتر در مورد برون سپاری

 

با تشکر

حمید طهماسبی
4.6/5 - (13 امتیاز)

5 دیدگاه روشن برون سپاری

 • به نظرم یکی از نوشته های مرتبط محمدرضا این میتونه باشه
  https://goo.gl/xYdb9p فرهنگ خان تا خام

 • سلام حمید جان
  سوالی که دارم این هست که مرز برون سپاری کجاست ؟ یعنی تا چه کارایی رو میشه برون سپاری کرد!!
  چی میشه که ما ماشین رو میبریم کارواش و برون سپاری می کنیم اما تمیز کردن خونه رو به ندرت برون سپاری می کنیم و اکثراً خودمون انجام میدیم .
  و اینکه این مرز توی حرفه ی تخصصی ما به چه شکل باید انجام بشه ؟

  • هر کاری که بشه با پول انجام داد و بدانی که از تو بهتر انجامش می دهند. (در کوتاه مدت مد نظرم نیست در بلند مدت منظورم هست. چون در کوتاه مدت خود ما بهترین گزینه هستیم. زمانی که کار را واگذار می کنیم سرعتمان در ابتدا افت می کند)
   چون مثل کارواش آدم و جای مرتبط واقعا هنوز وجود نداره
   ما تا جایی که می توانیم باید کارها را تفویض کنیم چه درون سازمانی، چه برون سپاری
   تا جایی که سر ما خلوت شود و بتوانیم ادعا کنیم این کارهایی که ما انجام می دهیم را دیگر هیچ کس به جز خودمان نمی تواند انجام دهد.
   البته باید ما هم ادعایمان درست باشد

 • به نظرم یکی از برون‌سپاری‌ها که در زندگی روزمره پیش می‌آید تعمیر خانه یا ساخت منزل جدید است. حداقل در اطراف من خیلی از آدم‌ها به جای اینکه این کار را به مهندس یا معمار یا پیمانکار محول کنند خود مستقیماً دست به کار می‌شوند.
  ولی تجربه‌ی که خودم از تعمیر خانه و تبدیل انباری منزل به اتاق داشتم این هست که به معنای واقعی “آدم را پیر می‌کند”
  کاش قبل از شروع کارهای ساختمانی یا هر کار دیگری از خودمان بپرسیم:
  می‌توانم این وقت و زمان را که خودم قرار است هزینه کنم جای دیگری می‌توانم سرمایه‌گذاری کنم؟ طوری که بتوانم از پول آن برای به خدمت گرفتن یک معمار یا پیمانکار حرفه‌ی استفاده کنم؟
  نتیجه یکسالی که من برای تعمیر خانه گذاشتم این بود که دوران لیسانس من از 4 سال به 5 سال افزایش پیدا کرد و اگر درآمد سالانه یک نفر را در نظر بگیرید امروز من یکسال از نظر مالی از دیگران عقب افتاده‌ام.

  • علی کاملا درسته
   من همیشه این سوالات را از خودم می پرسم:
   1- آیا این کار باید الان انجام شود؟
   2-الان بهترین کاری که باید انجام بدهم چیست؟
   3- آیا من از تمام ظرفیت های خودم به صورت کامل استفاده میکنم؟
   این برگه چسبیده شده به میزم

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.