چرا کارآفرینی و کسب و کار را دوست دارم

از نظر من کارآفرینی و کسب و کار همان زندگی است اما به صورت فشرده و روی دور تند. همه چیز زودتر و جدی تر پیش می آید. آدم های زیادی را می بینی، افراد زیادی بهت کمک می کنند، افراد زیادی بهت مشاوره می دهند، تصمیمات بسیاری می گیری و نتایج شگفت انگیزی (چه مثبت و چه منفی) می بینی.

 

اما چرا آنقدر به کارآفرینی علاقمندم:

1. خلاقیت و نوآوری (Thinking outside the box):

من واقعا از خلق کردن و در دل کسب و کار بودن لذت می برم. این فعالیت‌ها به من امکان می‌دهند تا در کسب و کار خلاقیت و نوآوری داشته باشم، ایده‌های خود را پیاده‌سازی کنم و راهکارهای نوین برای حل مسائل و چالش‌ها پیدا کنم. با علاقه وافر به طرف چالش ها و مسائل می روم.
اینکه ایده‌های خود را در عمل به ثمر برسانم و به شکلی متمایز در بازار حضور داشته باشم برای من لذت بخش است. اینکه خارج از چارچوب رایج فکر کنم و انجایی که لازم باشه مقابل عرف بایستم و خلاف آن عمل کنم.

2. تحقق اهداف (حساس بودن روی کیفیت و دقت تصمیم گیری) :

من علاقمند به تحقق اهدافم هستم، کسب و کار می‌تواند برای من فرصتی برای رشد و توسعه فراهم کند. در کسب و کار، می‌توانم خود را به‌عنوان یک کارآفرین موفق تصور کنم (تاکید کنم در تصور خودم نه در واقعیت) و به دنبال ساختن یک شرکت با ارزش بالا و شناخته‌شده در صنعت خود باشم و آز انجا که خیلی روی هدف گذاری و اطلاعات ورودی برای تصمیم گیری حساس هستم، برای تمام تصمیم های مهم باید نقش داشته باشم.

3. زندگی پویا و پرسرعت:

فضای کار و کارآفرینی برای من این بستر را فراهم می کند تا در یک محیط پویا و پرسرعت فعالیت کنم. این محیط می‌تواند به من انگیزه و انرژی لازم را برای پیشرفت و توسعه شخصی و حرفه‌ای ام بدهد.

4. تأثیرگذاری بر دیگران و جامعه:

با راه‌اندازی یک کسب و کار موفق، می‌توانم تأثیر قابل توجه‌ای بر دیگران و جامعه خود بگذارم. این به من احساس رضایت و ارزشمند بودن بیشتری می دهد.

5. رشد شخصی و حرفه‌ای:

به دلیل علاقه‌مندی به کسب و کار، می توانم در حوزه‌های مختلف مانند مدیریت، بازاریابی، مالی و فناوری و … خودم را توسعه دهم.

کارآفرینی فرصتی عالی برای رشد شخصی و حرفه‌ای است. در طول این مسیر، می‌توانم مهارت‌هایم را توسعه داده و از تجربیاتم در موقعیت‌های مختلف بهره‌برداری کنم. این رشد شخصی و حرفه‌ای می‌تواند منجر به فرصت‌های جدید و پیشرفت در زندگی باشد.

6. ریسک پذیری:

کارآفرینی یک فرصت برای برخورد با ریسک‌ها و مواجهه با چالش‌ها است. من به عنوان یک کارآفرین علاقه‌مند به پذیرش ریسک‌های محاسبه شده هستم و این تجربه به من اجازه می‌دهد تا در شرایط مختلف تصمیمات درستی را اتخاذ کنم و به تجربیاتم بیشتر اضافه کنم و از آن ها در دنیای واقعی یادگیری داشته باشم.

4. استقلال مالی:

یکی از اهداف اصلی من در کسب و کار، دستیابی به استقلال مالی است. با راه‌اندازی کسب و کار خود، می‌توانم به تدریج به این هدف نزدیک شوم و بتوانم برنامه‌ها و زندگی خود را به دلخواه اجرا کنم. اینکه عنان امور دست خودم باشد، خیالم راحت تر است.

6. ایجاد اشتغال:

کارآفرینی می‌تواند فرصت‌های شغلی را برای خود و دیگران ایجاد کند. با ایجاد کسب و کار، می‌توانم افراد را دور هم جمع کنم و برای آنها امکانات شغلی و اشتغال فراهم کنم و آن ها به من و کسب و کار کمک کنند و بعد از آن این جمع است که افراد جدید را جذب می کند نه من.

8. شبکه‌سازی:

در حین کارآفرینی، می‌توانم با افراد موفق و توانمندی در اکوسیستم خود شبکه‌سازی کنم. این شبکه ارتباطات و ارتباطات حرفه‌ای می‌تواند به من کمک کند تا از تجربیات دیگران بهره‌برداری کنم و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوم. اگر جایی تجربه من هم به کار کسی بیاید در اختیار او بگذارم.

9. ایجاد تغییر اجتماعی:

با کسب و کار، می‌توانم به ایجاد تغییرات اجتماعی مثبت کمک کنم. شاید مشکل بیشت رما این باشد که فکر می کنیم تغییرات اجتماعی باید حاصل یک کار بزرگ باشد اما به نظر من اینکه 20 نفر دور هم جمع شوند و از لحاظ مالی تامین باشند، از طرفی دیگر بتوانی برای حدود صدهزار نفر بستری برای درآمدزایی ایجاد کنی لذت بخش و تاثیرگذار است.

10. رضایت و شادی شخصی:

در نهایت، کارآفرینی و کسب و کار می‌توانند به من رضایت و خوشبختی شخصی بیشتری بدهند. داشتن کسب و کاری که علاقه دارم و به آن ارزش می‌دهم، باعث می‌شود که به طور کلی احساس رضایت و شادی بیشتری در زندگی خود داشته باشم.

 

با این دلایل، علاقه‌مندی من به کسب و کار و کارآفرینی تقویت می‌شود و به من انگیزه می‌دهد تا در این زمینه به فعالیت‌هایم ادامه دهم.

 

پی نوشت 1: اینکه بهم پیام میدید و حالم رو می پرسید بعد پست توی وبلاگ یا به نوشتم امتیاز میدید یا کامنت میزارید همه اش برای من لذت بخشه. نشون میده پس هستم.

پی نوشت 2: راستی فرصت کردید یه توک پا برید “درباره من” رو بخونید آپدیتش کردم. دوست دارم نظرتون رو بدونم.

4.1/5 - (13 امتیاز)

3 دیدگاه روشن چرا کارآفرینی و کسب و کار را دوست دارم

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.