نحوه معرفی خود

مهمترین و اولین گام در برخورد و ارتباط با افراد مختلف، نحوه معرفی خود به یکدیگر است؛ در واقع معرفی حرفه‌ای خود، یکی از بهترین راه های ارتباطی در هر زمینه است.

فرقی نمی کند چند سال سن داریم

فرقی نمی کند اهل کجا هستیم

فرقی نمی کند تحصیلاتمان چقدر است، حتی رشته تحصیلی ما چیست

فرقی نمی کند از کدام طبقه اجتماعی هستیم

فرقی نمی کند فرزند چندم خانواده ایم

خیلی از ما حتی نمی توانیم خودمان را هنوز معرفی کنیم، هنوز مهارت هایمان را بفروشیم، هنوز از نقاط قوت خود بگوییم (با فرض اینکه نقاط قوت خود را می دانیم یا اینکه اصلا داشته باشیم)؛ در حالی که یک معرفی حرفه ای از خودمان، ساده‌ترین و قوی‌ترین راه اعتبارسازی است.

 

 

 

معرفی خود

معرفی خود

 

[ برای مطالعه : متخصص سئو  – مشاور کسب و کار ]

 

چرا در معرفی خود مشکل داریم؟

چرا در معرفی خود به دیگران مشکل داریم؟ ریشه این لعنتی کجاست؟

ایکاش در کل دوران دانشگاه یک نفر نحوه خود فروشی (معرفی خود) را به ما یاد می‌داد. ما اول از همه، باید بتوانیم بازاریاب خوبی برای خودمان و مهارت هایمان باشیم، بعد بازاریاب و فروشنده محصولات و خدمات دیگران.

در ابتدا می بایست خودمان را بشناسیم، بعد محصول و خدمتی که ارائه می کنیم. واقعا چه چیزی در این دنیا از خودمان مهمتر است؟

به نظر من، ریشه اصلی مشکل ما در معرفی خود، نکات ساده ایست که هیچگاه برای ما گفته نشده است یا ما به دنبال آنها نبوده ایم؛ اما حالا شما اینجا هستید و من در ادامه نکات لازم  را برای شما می گویم تا بتوانید در هر شرایطی یک نمونه متن معرفی خود آماده کنید.

آیا نمونه متنی برای معرفی خود وجود دارد؟

گاهی در سرچ ‌های گوگل می‌بینم که افراد برای معرفی خود، عبارات زیر را سرچ می کنند:

 • متن معرفی خود
 • نمونه متن معرفی خود
 • متن زیبا برای معرفی خود
 • و خیلی جملات دیگر

اما در واقع، هیچ متن آماده ای برای معرفی خود وجود ندارد. یعنی نمی تواند وجود داشته باشد؛ زیرا که نحوه معرفی خود در هر زمان، مکان و با توجه به مخاطب روبروی شما تغییر می‌کند و دقیقا یکی از نکات مهم در معرفی حرفه ای خود، همین موضوع است.

اما شاید بد نباشد به بخش کامنت‌های این صفحه مراجعه کنید و کامنت دوستان را به عنوان نمونه متن معرفی خود بخوانید و آشنا شوید؛ البته ما در ادامه چندین نمونه متن را در مکان‌های مختلف با مخاطبان متفاوت، با هم بررسی خواهیم کرد.

 

[برای مطالعه: سئو چیست؟ ]

۳ نکته که هنگام معرفی خود باید به آنها توجه کنیم:

در ادامه 3 نکته مهم را که باید پیش از معرفی خودتان به دیگران و یا پیش از آماده کردن یک متن معرفی خود به فارسی باید در نظر بگیرید را آورده ایم.

1. مکان معرفی خود:

همانطور که گفتیم، متن معرفی خود با توجه به مکانی که در آن هستید، می‌تواند تغییر کند، پس باید اول به این مورد توجه شود که، قرار است کجا خود را معرفی کنید؟

 • مراسم خواستگاری
 • در یک سخنرانی که آمده اند تا حرف های شما را بشنوند
 • در یک مراسمی که چندین سرمایه گذار وجود دارند و شما می خواهید سرمایه جذب کنید
 • در یک مهمانی آخر هفته
 • در آسانسور
 • و …

2. مدت زمانی که برای معرفی خود دارید:

آیا طرف مقابل به شما فرصت می دهد که هرچقدر دوست دارید به معرفی خود بپردازید یا اینکه جلسه مصاحبه شغلی است و حداکثر ۵ دقیقه برای معرفی خود و شخصیتتان، به شما زمان داده اند، و یا شاید شخص مرتبطی را یکدفعه در آسانسور دیده اید و در حد ۳۰ ثانیه وقت دارید که خودتان را معرفی کنید.

این روزها من با خودم چالش معرفی ۳۰ ثانیه ای را به راه انداخته ام؛ یادمان باشد ما می بایست در ۳۰ ثانیه خودمان را به گونه ای معرفی کنیم که در ذهن طرف مقابل بمانیم.

من برای اینکه بتوانم در چالش ۳۰ ثانیه ای موفق شوم دست به دامن ابزار هم شده ام. (از قضا موفق هم بوده)

 

متن معرفی خود

3. هنگام معرفی خود، مخاطب ما کیست؟

اینکه مخاطب ما کیست و ما در چه جمع و چه موقعیتی هستیم، باید حتما در نحوه معرفی ما لحاظ شود.

او می خواهد از کدام مهارت های ما یا نقاط قوت ما بداند یا اگر بداند بهتر است، پس گاهی اوقات نیاز به توضیحات زیادی نیست و متن معرفی خود را باید بر اساس نیاز مخاطب آماده کنید، نه بیشتر و نه کمتر.

به نظر من، ما اگر بتوانیم خودمان و شخصیتمان را خوب بشناسیم و نقاط منفی و مثبت خود را بدانیم، قسمت زیادی از مسیر معرفی خوب و حرفه ای را طی کرده ایم.

 

نحوه معرفی خود در موقعیت های مختلف

برای اینکه یک معرفی قدرتمند داشته باشید، بهتر است که موارد زیر را در متن معرفی در نظر بگیرید و به آنها بپردازید؛ البته هر کدام از این موارد با توجه به 3 نکته‌ای که در بالا گفتم، می‌توانند اضافه و یا حذف شوند.

 • بیان نام خود

اولین قدم در معرفی خود، بیان نام و نام خانوادگی است، اما باز هم با توجه به مکان و مخاطب، می‌تواند ذکر این دو مورد متفاوت باشد؛ مثلا در جمع های دوستانه و برای ارتباط سریعتر و صمیمیت بیشتر افراد فقط اسم کوچک خود را می گویند؛ در مقابل اگر شما برای مصاحبه شغلی رفته باشید، بیان نام و نام خانوادگی مهم است.

 • بیان تحصیلات را فراموش نکنید!

سوالی که پیش می‌آید این است که آیا بیان تحصیلات همه جا لازم است؟ باید بگویم که جواب این سوال پیش خودتان است، شما باید بتوانید تشخیص دهید که گفتن میزان تحصیلات در جمع فعلی کمکی به شما می‌کند؟ آیا نیاز به دادن چنین اطلاعاتی است؟

اگر در جلسات کاری و یا جمع هایی هستید که بیان تحصیلات، می‌تواند به پیشرفت شما و افزایش اعتبار شما کمک کند، بدون معطلی، آن را بیان کنید. در واقع شما با این کار موقعیت‌ها و افراد مشابه خود را پیدا می‌کنید.

 • معرفی شغل و حرفه خود

یکی از بخشهای معرفی که برای اغلب افراد جالب است و افراد کنجکاوی بیشتری برای دانستن آن نشان می‌دهند، شغل و حرفه افراد است، بیان این مورد می‌تواند باعث شود که شما با افراد ارتباط خوبی برقرار کنید و در شرایطی کاری، افراد مرتبط با خود را بشناسید و یا میزان توامندی خود را بیان کنید.

البته گفتن سمت شغلی خود در متن معرفی خود را در بعضی شرایط فراموش نکنید؛ مثلا زمانی که در یک سازمان یا شرکت کار می‌کنید، در اکثر مواقع لازم است که به ارباب رجوع سمت خود را بیان کنید.

اما آیا گفتن این مورد در مواقعی مثل ملاقات با مدیر مدرسه فرزندتان ضروری است؟ خیر؛ قطعا در چنین مواردی ذکر اطلاعات دیگر واجب تر است.

 •  بیان نسبت خود با دیگران

بیان این مورد مناسب معرفی خودتان در جمع های خانوادگی و دوستانه است، اصولا افراد وقتی در جمع های خانوادگی تازه با هم آشنا می‌شوند تمایل دارند که نسبت افراد را با یکدیگر بدانند. پس یادتان باشد که اگر در جمع های جدید دوستانه و خانوادگی قرار گرفتید، گفتن نسبت خود با افراد را بعد از بیان اسمتان فراموش نکنید.

اینها مواردی هستند که لازم است حتما در موقعیت های مختلف ذکر شوند، البته شما باید با توجه به موقعیت و شرایط با گفتن موارد دیگر، متن معرفی خود را کامل‌تر کنید.

نمونه متن معرفی خود در شرایط مختلف

به نظرم بهتر است، الان که همه موارد و بررسی کردیم، چند نمونه متن معرفی خود به فارسی را در شرایط مختلف با هم تمرین کنیم. فرض کنید شما رضا هستید و می خواهید در موقعیت های مختلف خودتان را معرفی کنید. این تمرین بیشتر به شما برای تشخیص 3 نکته ای که گفتم کمک می کند.

 • نمونه متن معرفی خود در مصاحبه شغلی:

رضا احمدی هستم، متولد سال 1370، کارشناسی ارشد آی تی، 4 سال سابقه کار در فلان شرکت به عنوان مدیر تیم برنامه نویسی و… (در ادامه بهتر است از اهداف خودتان برای حضور در شرکت و ویژگی های بارزی که در محیط کار دارید صحبت کنید)

 •  نمونه معرفی خود در جمع دوستانه:

سلام، رضا هستم، کارشناس ارشد رشته آی تی.

 • معرفی خود در جمع فامیل:

سلام، من رضا هستم پسر آقا مصطفی.

میکرواکشن و تمرین برای معرفی خود:

بهتر است قدم اول چالش معرفی خود در ۴۰۰ کلمه یا ۲ دقیقه باشد. به طوری که بعد از آن بتوانیم ادعا کنیم طرف مقابل ۸۰% من و مهارت هایم را می شناسد.

 

حالا که این محتوا را خواندید، طبق نکاتی که برای معرفی خود گفتم، اگر دوست داشتید، می توانید این ۴۰۰ کلمه را در بخش کامنت ها به صورت یک متن معرفی خود، با سایر دوستان به اشتراک بگذارید و در بخش کامنت ها، از متن معرفی سایر دوستان هم استفاده کنید.

خواندن مهارت های ارتباطی و مهارت ارتباط شفاهی را هم به دوستان توصیه می کنم.

 

با تشکر

حمید طهماسبی
4.2/5 - (570 امتیاز)

راه اندازی کسب و کار جدید

54 دیدگاه روشن نحوه معرفی خود

 • محمدرشیدی مستر کوچ nlp

  درود وعرض ادب واحترام
  سپاسگزارم ازمطالب زیبا وکارآمد شما جناب آقای حمید طهماسبی
  من محمدرشیدی هستم مستر کوچ NLP
  متولد ۱۳۵۷،ساکن شیراز
  درزمینه کوچینگ
  توسعه فردی
  اختلافات خانوادگی
  رشد کسب وکار
  فعالیت دارم
  راه ارتباط بامن ۰۹۳۹۶۳۶۷۰۵۳
  🌹❤️❤️❤️❤️❤️❤️🌹🙏

 • یکی از کاربران دائم وبسایتتون شدم دیگه

 • سلام
  من شگوفه ابراهیمی اهل افغانستانم فارغ التحصیل از رشته قابلگی (مامایی) هستم تا که طالبان نیامده بود وظیفه داشتم اما حالا بیکارم
  نحوه معرفی شما عالی هست موفق باشید

 • باسلام و وقت بخیر
  فهیمه رجب پور هستم ۲۰ ساله ساکن استان یزد درحال تحصیل در رشته صنایع دستی مقطع کارشناسی هستم
  و دوسال و ۷ ماه سابقه کاری در زمینه های معرق شیشه ،تیفانی گلاس،استین گلاس،نگین کاری رو دارم .
  سپاس گذارم از مقاله خوبتون🙏
  fahimeh_rajabpoor@

 • من راضیه دامغانی هستم.متولد سال ۱۳۸۸. و در شهر طلای سبز متولد شدم.در حال حاضر دانش اموز مدرسه فرزانگان هستم و در کنار اون در حوزه های موسیقی،فن بیان و زبان های خارجه فعالیت دارم.قرار هست که توی دبیرستان در رشته علوم انسانی تحصیل کنم و در دانشگاه هم روانشناسی رو ادامه خواهم داد.ممنون از مقاله خوب و پربارتون!

 • درود و وقت بخیر
  یلدا سلطان نژاد هستم مدرس و کارآفرین و کارشناس ارشد پوست و مو مدت زمان زیادی نیست که کارمو شروع کردم اما به لطف خدا تونستم با اعطای نمایندگی و ارائه مشاوره های تخصصی تجربیات و افتخارات زیادی کسب کنم و ار لحاظ رشد شخصیتی خودمو ارتقا ء بدم

 • بختیار هستم مدیر و موسس مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی بانو بختیار
  و مدیر و موسس آموزشگاه فنی حرفه ای بانوبختیار
  مدیر عامل موسسه پندهای حکیمانه زندگی
  نایب رئیس موسسه کهکشان
  دارای دکتری کسب و کار/کارشناس ارشد مشاوره/عضو سازمان نظام روانشناسی/ نویسنده کتاب وارونگی و ۲۱ راهکار برای ازدواج موفق/ کارشناس همیاران سلامت روان/کوچ بانوان کارآفرین/ مدرس/سخنران
  ۰۹۱۳۲۱۲۶۷۵۶ تیم ما همیشه پاسخگوی شما 🌹
  سپاسگزارم از جناب آقای طهماسبی جهت آموزش بسیار ساده و قابل فهم

 • با سلام و دورود فرآوان آرزوی بهترین ها برای شما
  جواد مکینیان هستم مدیر عامل مجموعه تولیدی Mak shelf تاسیس ۱۳۴۴ و درسال ۱۳۶۲ متولد و تا کنوم مورد لطف پروردگار قرار گرفتم با ۲۲سال سابقه کار از کار آموزشی تا مدیریت و در شهر اصفهان نصف جهان مشغول به تولید و تامین تجهیزات فروشگاهی ، اداری ، دفتری و انبارداری و اکنون چشم به بازار های خارجی دوخته ام و به دنبال دست یا بی به اهداف والا به همین منظور هر روز بخش تحقیق و توسعه و با تلاش و پشت کار این مجموعه پله های رسیدن به این افتخارات را مهیا سازد افتخار این است که دانسته و پیوسته رویم.

 • سلام من ریحانه سعیدی،متولد ۱۳۷۶ هستم
  دانشجوی دندان پزشکی در یکی از بهترین دانشگاه های خارج از ایران هستم و در حال حاضر به دو زبان ،غیر از زبان مادری تسلط کافی دارم
  و مطالعات و تحقیق گسترده ای در رابطه با تکنیک های رهاسازی احساسات و خودشفا بخشی داشتم
  خوشحال میشم به پیج اینستاگرام من سر بزنید .
  @reyhanesaeedii

 • اگر بخواهیم خودمون رو معرفی کنیم و پیشنهاد بدیم کارمون رو به دیگران چجوریرباید معرفی کنیم خودمون رو که زیاد رسمی نباشه و یکم هم دوستانه؟

 • سلام
  زهرا غلامی هستم
  سازنده عروسک روسی به نام عروسک‌های زشت هستم
  ابان ۹۸ همراه با خواهرم شروع بکار کردین و بعد از ۱ سال و اندی به عنوان کارافرین و مدرس عروسک به قاب تلویزیون دعوت شدیم
  وراه ۷_۸ساله دوستان رو در یکسالو نیم طی کردیم
  خوشحال میشم به پیجمون سر بزنید
  @ugllydolls

 • سلام من زهرا شبان هستم متولد۱۳۷۹ در مشهد
  از وقتی ک چشم باز کردم خوشبخت ترین بودم و هستم چون خدا برایه ب وجود اوردنمون دوتا ازهم کپی و بوجود اورد.از خدا ممنونم ک مارو دوقلو بدنیا اورد.
  ما دوقلوها دنیامون با همه فرق داره باهم خوش بگذرونیم،لباسامون شبیه بهم باشه،درسامون و البته کارمون و مهم تر از این هدفامون شبیه به همه..
  درس میخونیم و دانشجو گرافیک هستیم تا بتونیم در اینده یه ادم درست وسخت کوش باشیم و ایندمون بسازیم و البته در کنار درس خوندن کار هم میکنیم و کاملا کارمون مرتبط به رشتمون نیست.
  یکساله کارمند مخابرات هستیم در قسمت کارشناس اینترنتی مشغول به کار هستیم.
  از خانوادم ممنونم البته از مامانم بابت تشویق کردن ب خواسته ها و هدفامون و ممنونم که مارو یه جوری تربیت کردن تا بتونیم فردی مستقل زندگی کنیم تا بتونیم چیزی رو میخوایم رو خودمون بدست بیاریم و
  خدارو بابت این همه شگفتی شکرگزارم.
  کلیی هدف داریم برایه ایندمون و بهشووون قول رسیدن دادیم.

 • سلام من الهام هستم در راستای طراحی سایت، سئو و گرافیک فعالیت و علاقه دارم. اگه فرصت کنم پستای آموزش فتوشاپم درست میکنم. الان دارم روی بزرگترین سایت گرافیکی اصفهان به نام esfahangraphic.ir و چندتا سایت بزرگ دیگه کار میکنم
  اگر تمایل دارید میتونید بعضی از نمونه کارهای منو تو وبسایتم مشاهده کنید
  وبسایت من: https://elhamalirezaei.ir/

 • سلام
  وقت بخیر
  مصطفی ناصری هستم ۲۵ ساله یک کار افرین موفق هستم و با مدرک دیپلم کارگاهی احداث کردم و و هم اکنون ثبت شرکت شده در حال حاضر ۶۰ پرسنل فعال به لطف خدا دارم
  و مدیر عامل شرکت هستم

 • سلام من مبینا ۱۷ساله از تهران هستم در رشته تجربی و به زیست فیزیک و شیمی علاقه زیادی دارم و عاشق ریاضی هستم من با معدل ۱۹/۹۸نفر اول شدم توی دبیرستان نمونه دولتی علامه حلی هرکی هم دوس داره راض موفقیت منو بدونه به آدرس اینستای من بیاد mobina.1227

  • سلام
   من رشته ریاضی و فیزیک نظلام قدیم با معدل کتبی ۱۸/۶۳
   و تا این سنی که الان هستم دو تا لیسانس گرفتم
   علوم آزمایشگاهی از شهید بهشتی و مهندسی کامپیوتر از علوم و تحقیقات

   اگه خواستی راز موفیقت منو بدونی بگو بله

  • اینستا ندارم
   میشه همین جوری بگی

 • سلام و تشکر فراوان از سایت بسیارخوبتون
  من مهدی متولد ۱۳۶۰ هستم.لیسانس ریاضی کا بردی و فوق لیسانس هم متاسفانه ریاضیات و کاربردها
  از سنین کودکی کارکردن رو شروع کردم. راهنما و مشوق خوبی برای پیداکردن رشته و کار نورد علاقه م پیدانکردم
  اولین کسی هستم که هدف خاصی رو دنبال نمیکنم به چیز خاصی علاقه ندارم و به طور خلاصه باخودم بلتکلیفم و نمیدونم چکار باید میکردم و چه کار باید بکنم
  مسیر های زندگی رو هم از روی شانس طی کردم و با میل خودم کاری رو نکردم
  براتون روزهای خوب آرزو میکنم

 • سلام
  امام داد هستم متولد سال ۱۹۹۹.اهل کشور افغانستانم . فارغ التحصیل از رشته پارسی دری به درجه لیسانس .
  علاقه خاصی به تجارت زبان انگلیسی و کمپیوتر دارم. جدیت در,کار تلاش وکمک به همنوعانم از جمله خصوصیات خوبم میباشند که عاشق شان هستم ,
  برعالاوه یک امسان اجتماعی هستم در وقت بیکاری مصروفیتم خوندن کتاب بازی شطرنج و ملاقات با دوستان است .
  در آینده میخواهم که یک سخنران خوب به زبانهی انگلیسی و فارسی شوم.

 • علیلو هستم متولد سال ۱۳۷۳ در شهرستان خوی
  دوره کارشناسی را در دانشگاه سراسری اردبیل به عنوان شاگرد اول دانشگاه در رشته مدریت به اتمام رساندم و دوره کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت بازاریابی در دانشگاه سراسری تبریز فارغ التحصیل شدم. از سال ۹۷ در حوزه گردشگری و اجاره سوئیت ، اجاره ویلا ، اجاره آپارتمان مبله و اجاره اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور با مناسبترین قیمت ها و تمیزترین و کاملترین امکانات، در کنار بهترین و پرتلاش ترین تیم در کشورمان درحال فعالیت هستم و مدیریت وبسایت قصریاب به آدرس https://gasryab.com/ را عهده دار هستم.

 • فقط اومدم بگم که دمت گرم بابت این صفحه ای که راه انداختی واقعا جالب بود
  نظرات هم بهترین بود واقعا حال کردم

 • سلام حتما داستان یوسف پیامبر رو شنیدید! از غذا فامیلی من هم یوسفی هستش
  باتوجه به سختی هایی که در مسیر رشد وکمال وجود داره و همه ما ازش اطلاع داریم من هم به نوبه خودم از این سختی ها بی نصیب نبودم از لحظه ای که متوجه شدم بزرگترین سرمایه گذاری که هرکسی میتونه انجام بده سرمایه گذاری روی رشد و ارتقاء خودش هست تقریبا ۱۰ سالی رد شده و خوشحالم که بیش از ۵ سال دارم زکات علم رو از طریق انتقال دانش و تجربه به تمام علاقه مندان به رشد و توسعه فردی با تمام فوت های کوزه گریش منتقل میکنم وامروز که صاحب چند برند تجاری در حوزه های مختلف و جایگاه شغلی مناسبی هستم تمام سرنخ های بدون گره رو آماده کردم تا با شناسایی استعدادت وشناخت توانایی هات ونقاط قوتی که داری مثل یک راهنما کنارت باشم تا پَرو بال خودت باشی
  به قول شاعر :(آسمان فرصت پرواز بلندیست ولی ! قصه این است که چه اندازه کبوتر باشی…) هیچ فرصتی رو از دست نده بی نهایت خودت باش…..

 • به نام خدا عباس رزمجو هستم 26 ساله کارشناس مکانیک خودرو
  درسال 91 با تلاش زیاد و رتبه 2 در سطح کشور در دانشگاه فنی کرج قبول شدم بعد از اتمام دوره کاردانی دوره کارشناسی ناپیوسته رو در یک دانشگاه غیرانتفاعی ادامه دادم ،صرفا به دلیل نزدیکی به محل کار و زندگی و نیاز به مسائل مالی برای خودم و خانواده نتوانستم در دانشگاه دولتی که در آمل پذیرفته شدم برم
  بعد از اون دوران خدمت سربازی رو به اتمام رسوندم و مدتی بعد در یک شرکت کیف سازی مشغول کار شدم ودر مدت کوتاهی به امورات واقف شدم و نقش مهمی در یکی از قسمت‌های این شرکت ایفا میکنم
  اما بدلیل علاقه زیاد به تدریس در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کردم و قبول شدم…
  امیدوارم مصاحبه روهم قبول بشم
  با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستان

  • مرسی عباس جان از معرفی خودت
   امیدوارم هرجا که هستی و هر کاری که می کنی موفق باشی

   • سلامداقای طماسبی ببخشید من دو سه روز دیگه مصاحبه دارم.برا استخدام اموزش و.پرورش تو رو خدا اگه میتپنید کمکم کنید تا بتونم نمره خوبی بگیرم.متولد ۶۶هستم رشته علوم تربیتی هستم لیسانس دارم.خیلی علاقه به تدریس دارم.و شش سال هست که ازمون میدم و اکثرا در ازمون علمی قبول میشم ولی به خاطر رقابت شدید بعد از مرحله مصاحبه رد شدم.

 • سلام ۳۲ سال پیش در یک روز زمستانی در ماه اول فصل سرما کودکی در محله نارمک تهران بدنیا آمد بعد از چند سال بدلیل کلاهبرداری که از پدرم شد مجبور شدیم از تهران به اندیشه نقل مکان کنیم از ۹ سالگی در اندیشه بزرگ شدم و بعد از پایان تحصیلات متوسطه به بازار در صنف عینک مشغول به کار شدم بعد از سه سال کار در صنعت اپتیک علاقه مند به تحصیل در همین زمینه شدم و هم اکنون با ۱۳ سال سابقه کار در عینک سازی اپتومتریست هستم بدلیل گران بودن عینک تصمیم گرفتم بعد از اینکه تونستم برای خودم مغازه بگیرم فریم رایگان به مشتری هام بدم و الان ۳ ساله که تونستم برای خودم مغازه بگیرم و این طرح و دارم اجرا میکنم
  من حسام ایشانی ساکن اندیشه ۳۲ ساله و عینک ساز
  آدرس فروشگاه اندیشه فاز چهار بازار ایرانی اسلامی طبقه همکف سرای شمس تبریزی پلاک ۳۱۷

 • سلام کیوان میرزایی هستم ۲۸ ساله که توی شهر تهران نفس میکشم. علاقه زیادی به عکاسی و ساخت ویدیو دارم و ۸ ساله که در این زمینه مشغول به کار هستم.
  در ژانرهای مختلف عکاسی از قبیل عکاسی مدلینگ، عکاسی لایف استایل، عکاسی جشن عروسی، عکاسی فیتنس، عکاسی تبلیغاتی و … فعالیت میکنم و علاقه زیادی به تدریس تخصصی عکاسی دارم که البته گاهی اوقات ورکشاپ هم برگزار میکنم که از طریق صفحه اینستاگرام و وبسایت شخصیم اطلاع رسانی میشه.
  ساخت ویدیو رو خیلی جدی دنبال کردم و تمام مراحل کار اعم از ایده پردازی، نورپردازی، تصویربرداری، تدوین و صداگذاری رو تماما خودم انجام میدم تا محصولم زاده ذهن خودم باشه
  اگر تمایل دارید میتونید بعضی از نمونه کارهای منو تو وبسایتم مشاهده کنید
  وبسایت من: https://keyvanmirzaee.com

 • بیست و یک سال پیش کودکی به دنیا آمد که توانست توجه بعضی از انسان ها را به خود جلب کند. کسی که دوران کودکی خود را با سختی ها سپری کرد بعدا به زحمت بسیار زیاد و تلاش و امیدواری مکتب را در سال 2017 به اتمام رساند و امروز افتخاری شد که میشود گفت فامیل و تمام نزدیکان ام بر من ببالد ، محمد سلیم غیاثی هستم محصل صنف اول کمپیوتر ساینس پوهنتون روسیه.

 • سلام
  من امیر هستم 37ساله کارشناس بازیافت مواد از تهران ساکن مهاباد
  فعال در زمینه بازار سازی و بازار گردانی سنتی و دیجیتال
  مدیر اجرایی شرکت پروگمن فعال در زمینه برنامه نویسی تحت وب و تبلیغات مویرگی

 • یوسف طاهری متولد 65 و فارغ التحصیل رشته زمین شناسی از دانشگاه پیام نور اهواز هستم
  هفت سال سابقه کار مرتبط دارم… سابقه کارم تقریبا چیزی شبیه ابزار دقیق هست…. علاقه مند به کار گرافیکی، متسلط به برنامه فتوشاپ و پریمیر و تسلط کامل به زبان انگلیسی و عربی
  متاسفانه یک ماه پیش بعلت تحریم صنعت نفت کار خوابید و من و‌ چندین نفر دیگه بعلت نبود پروژه اخراج شدیم… الانم ایده ای واسه کار ازاد ندارم…

 • سلیمانی راد هستم متولد 68 متولد از کرمانشاه
  کارشناسی خود را در دانشگاه کرمانشاه، کارشناسی ارشد در دانشگاه شهید چمران اهواز و در حال تحصیل در دانشگاه تبریز در مقطع دکتری در رشته برنامه ریزی شهری هستم. در سال 1396 در کسب و کارهای اینترنتی وارد شدم و هم اکنون با مدیریت سایت اکوگشت در حوزه اقامتگاه بوم گردی فعالیت می کنم
  ecogasht.com

 • سلام من زهیر رحیمی متولد ۱۲/۶/۱۳۸۰هستم من درمدرسه فنی متوسطه دوم در حال تحصیل هستم و هیچ خاصیتی ندارم ?

 • خیلی عااالی بود ممنون تان

 • به نام خدا نسرین عبداللهی هستم متولد ۱۳۶۰ دارای مدرک کارشناسی حسابداری با سابقه ۷ سال خدمت در شرکت برق در پست های متعدد از جمله امور خدمات امور روابط عمومی وودر حال حاضر بعنوان کارشناس مناقصات افتخار خدمت به شهرم رو دارم و هم اکنون در خدمت شما

 • سلام
  ناهید بیگی هستم متولد 64
  دانشجوی ارشد نرم افزار مجازی علم و صنعت
  از سال 86 وارد بازار کار شدم و در زمینه طراحی وب سایت فعالیت دارم
  بعدش به بازاریابی و فروش علاقه مند شدم
  و در حال حاضر در زمینه تولید محتوا سئو فعالیت میکنم و آخرین مرکزی که باهاش کار میکنم در زمینه خدمات پوست زیبایی و کاشت مو در شرق تهران با نام کلینیک نوین دانو با مدیریت آقای دکتر اله وردی

 • سعیده اسلامیان هستم
  مهندسی برق الکترونیک رشته تحصیلی من است. در سال دوم دانشگاه با برنامه نویسی آشنا شدم و در زمینه الکترونیک و میکرو کار کردم و ناخونکی به زبان های برنامه نویسی مختلف تا تا اندورید هم زدم. یک سال و نیم هست به حوزه سئو و استراتژی محتوا علاقه‌مند شدم. البته شاید قبلاً هم علاقه داشتم اما خودم خبر نداشتم.
  با آشنا شدن با متمم از طریق همسرم، محتوا و ارزش آن را شناختم
  و هدف و تلاشم این است که در این حوزه بمانم، یادبگیرم و یکی از بهترین‌ها بشوم.
  در این راستا سایت چاره دان(www.chaaredan.ir) را یک سال هست که راه اندازی کردم و آموخته هایم را در آنجا تست می کنم و بکار میگرم.
  حرف زدن با همسرم، سفر، برنامه نویسی و نوشتن برای من آرامش بخش‌ترین کارهاست.
  به قهوه، بستنی، لواشک، ورزش و یادگیری علاقه دارم.
  و از اینکه احساس کنم زمانم بیهوده می گذرد متنفرم و برام بسیار کسل کننده است.

 • سیدرضا بازیار هستم متولد آذر 74
  دانشجوی کاردانی رشته IT هستم و عاشق این رشته هستم
  دلم میخواد یاد بگیرم و محیطی در اختیارم باشه تا یادگیری هام رو پیاده کنم

 • کلیشه ای نمینویسم اینطوری بیشتر دل میدیم به خوندنش
  نیلوفر قدم گاهی متولد 76.6.16 شاید جوون ترین عضو شرکتم از این بابت خوشحالم?
  دیپلم ریاضی فیزیک، کارشناسی مدیریت جهانگردی و در آینده نزدیک مدنظرم ارشد مدیریت MBA
  چطوره حالا که فرصتی پیش اومده مطالبای تئوری که در طول دانشگام یاد گرفتم و اینجا میتونم ازشون استفاده کنمو عملیش کنم؟!?چرا که نه حتما میتونم? هنوز کلی جا واسه پیشرفت دارم!هیچ وقت دیر نیست..! اما هرچی زودتر به نفعمه! سخته واسم هر صبح تا شبامو رو بدون اینکه چیزی یاد بگیرم بگذرونم هرچند کوچولو باشه،پس پیش به سوی پیشرفت… ?‍♀️

 • من زهرا حق پرس هستم متولد ۱۳۷۲/۸/۱۹ در جهرم . از بدو تولد دو اسم داشتم (فروغ) همه منو فروغ صدا میکنند و من هم طبعا نمیتونم واکنشی نسبت به اسم زهرا نشون بدم . دیپلم ریاضی فیزیکم رو از یکی از بهترین دبیرستان های جهرم با رتبه اول گرفتم و بعد از اون بلافاصله دوره لیسانس برق گرایش الکترونیک رو در دانشگاه صنعتی شیراز گذروندم که البته اون هم با رتبه خوب فارغ التحصیل شدم در دوره لیسانس در همون دانشگاه تدریس میکردم و مشغول به یادگیری نرم افزار های مرتبط با رشتم بودم شاید حدودا ۱۵ زبان برنامه نویسی و نرم افزار یاد گرفتم و کار کردم و در آخر هم موفق شدم به یک کنفرانس خارجی به عنوان سخنران دعوت شوم و از مقاله خودم دفاع کنم که در نهایت منجر به چاپ شدن مقالم در یک ژورنال بین المللی شد خلاصه لیسانسم رو گرفتم و تصمیم گرفتم از ایران برم تا بتونم پیشرفت کنم و فکر میکردم تنها راه پیشرفتم اینه که برای ادامه تحصیل از ایران برم و در یک کشور بهتر به بهانه درس خواندن موقعیت اجتماعی و شغلی مناسبی رو کسب کنم با وجودی که از پو کشور خیلی خوب هم بورسیه تحصیلی گرفتم اما به دلیل مسائل عاطفی نتونستم خانوادم رو ترک کنم و تصمیم گرفتم توی کشورم بمونم و همینجا به دنبال موفقیت شغلی ، تحصیلی و اجتماعی باشم که در نهایت یک سال بعد از فارغ التحصیلی از لیسانس در همون دانشگاه مشغول ادامه تحصیل شدم و هم اکنون دانشجوی ارشد الکترونیک هستم که تونستم در همین دانشگاه تدریس کنم و متصدی آزمایشگاه و رتبه اول در رشته خودم باشم ؛ البته حین این بهبوهه زندگی صاحب یک بوتیک بودم و تا اسفند ۹۶ به مدت ۳ سال اون رو به خوبی اداره کردم و بعت از اون تونستم در ساعات بیکاریم مشغول به کاری باشم که باعث پیشرفت روز افزون و شکل گیری شخصیت اجتماعیم میشه .

 • من سمیرا خزفروش هستم متولد 68.1.2
  دیپلم ریاضی و فیزیک دارم. کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو در رشته مهندسی مکانیک ماشینهای کشاورزی دانشگاه شیراز گذروندم. یکی از عاقلانه ترین تصمیم هام توی زندگی بوسیدن و کنار گذاشتن تحصیلات آکادمیک بوده.
  بشدت اهل مطالعه و تحقیقم. جوری که قرار گرفتن در محیط علمی و تحقیقی منو حتی از نیازهای اولیه ام هم بی نیاز میکنه 😉 .
  برای اهدافم میجنگم و براحتی تسلیم نمیشم. غالبا توی هر اتفاق خوب و بد دنبال نکته آموزنده اش میگردم و رشد فردیم از نون شب هم برام واجبتره.
  بزرگترین مشکلم کمال گرایی و باور ضعیف نسبت به خودمه و ترس از اشتباه.
  بشدت استقلال طلبم.
  اگر مسئولیتی رو قبول کنم حتما بخوبی از پسش برمیام.
  از تجربه های جدید استقبال میکنم.
  فعلا زندگیم خلاصه میشه به کارم که با رشد فردیم بدجور گره خورده, تقویت زبان انگلیسیم, ورزش و مطالعه.

  • منم فوق لیسانس مکانیکم ولی از نوع طراحی کاربردی و تمام ویژگی های شما را دارم
   اگز تونستی بهم پیام بده منم میخوام بیام شیراز واسه کار

 • جاسم شهبازی هستم متولد 12 بهمن 73
  سال دوم و سوم دبیرستان ۱۰ تا از درسام رو افتادم چون یادگیری صرفا تئوری جذابیتی برام نداره ، کاردانی رشته IT هستم و لذت میبرم از رشته تحصیلیم
  دلم میخواد یاد بگیرم و محیطی در اختیارم باشه تا یادگیری هام رو پیاده کنم
  من باید خودم از خودم امتحان بگیرم نه معلم و استاد!
  منظورم از معلم و استاد هر شخصیه که به من کوچک ترین چیز یاد بده
  من از یادگیری و کسب تجربه خسته نمیشم و همیشه آماده راهنمایی شدن و شنیدن تذکر برای بهتر شدن هستم
  بزرگ ترین مهارت من یادگیریه و بزرگ ترین علاقه من بعد از IT ، فوتباله

 • با تعاریف معمول تا همین چندسال پیش مهندس بودم.ماشینهای سی ان سی میساختم.میدونی ماشینسازی مثل مجسمه سازیست ،باید چیزی رو خلق کنی البته مجسمه ای که تا حدود زیادی زنده بنظر میرسه.مجبوری چیزهای زیادی رو یاد بگیری مثل طراحی،محاسبات،مکانیک،الکترونیک،برنامه نویسی و از این قبیل.فکر میکردم که اگر در این مهارتها سرآمد بشم کار تمومه.تقریبا در همه اون مهارتها سرآمد شدم اما هنوز راضی نبودم.متوجه شدم من برای رسیدن به هدفهام مهارتهای اشتباهی رو انتخاب کرده بودم .مدتی هست که بدنبال یادگیری نوع دیگری از مهارتها میگردم.حالا دیگه مهندس نیستم.اینروزها بخودم میگم کارآموز بازار.راستی اسمم مجتبی است.

 • من فربد طهرانی هستم با ط دسته‌دار و خیلی روی این ط دسته‌دار تاکید دارم.
  من یک فرد برون‌گرا هستم ولی روزگاری بود که حتی خودم را هم نمی‌توانستم معرفی کنم.
  اما لازم هست بگویم با توجه به تلاش بسیاری که انجام دادم در خصوص فنون مذاکره و غلبه بر این موضوع، در حال حاضر یکی از محصولات ویژه بنده به موضوع معرفی خود به شرط تاثیرگذاری شدید هست که در سایت بنده قابل ارائه می‌باشد.
  بنده مشاور و مدرس اصول و فنون مذاکره هستم.
  فربد طهرانی با ط دسته‌دار

 • من حمید طهماسبی هستم. متولد ۱۳۶۸/۰۴/۳۰ در شیراز

  در یک دبیرستان متوسط رو به خوب در شیراز فارغ التحصیل شدم. در یک دانشگاه متوسط رو به خوب، کارشناسی عمران – عمران خودم را گذراندم و در یک دانشگاه متوسط رو به خوب دیگر، کارشناسی ارشد خودم را در مهندسی مدیریت ساخت اخذ کردم. داشتم که می رفتم در یک دانشگاه متوسط رو به خوب دیگر نیز به تحصیل در دکترا مشغول شوم که خوشبختانه منصرف شدم.

  از سال ۸۶ سابقه فروش و بازاریابی دارم،

  فروش کارتن پلاست
  فروش لوازم آرایشی
  جذب سرمایه
  فروش کالای پزشکی
  فروش لوازم جانبی خودرو
  فروش نرم افزارهای امنیتی
  در حال حاضر ، از سال ۱۳۹۳ در تجارت الکترونیک مشغول هستم. که در واقع ادامه همان فروش و بازاریابی است اما به شیوه مدرن و به روز دنیا.

  این روزها در راستای سئو، محتوا، تجارت الکترونیک فعالیت و مطالعه دارم.

  اهل یادگیری هستم و بیشتر وقت خود را در متمم می گذرانم. بخشی از هویت من نیز در آنجا شکل گرفته و کماکان روند توسعه مهارت های من در آنجا از کامنت های من قابل مشاهده است.

  بعد از گذشت سال ها از اینکه همیشه متوسط رو به خوب باشم خسته شدم، در پی چاره به آن رسیدم که خیلی از فعالیت های خود را تعطیل کنم و فقط به یک نقطه تمرکز کنم.

  آن نقطه و اولویت اولم در زندگی، کسب و کار است (شما بخوانید اولویت یک تا ده کار است)

  فعالیت های عمده من در کسب و کار:

  وب سایت خدمت از ما

  بعد از آن مطالعه و بعد رسیدگی به سلامتی و یادگیری کامل زبان انگلیسی، تمام زندگی من را در برگرفته اند.

  استقلال طلب، دوستدار دیرینه برنامه ریزی، دارای مرکز کنترل درونی، روحیه رقابتی(رقابت شدید من با گذشته خودم)، یاری رسانی و فردی برونگرا بودن از خصوصیات من است.

  شعار من: من آدم روزهای سختم

  به قهوه، فیلم، سونا، ماساژ و بیلیارد علاقه دارم ولی در اکثر مواقع به دلیل نبود زمان کافی فقط به همان اولی بسنده می کنم.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.