وضع کار خوبه، ما خوب نیستیم

به نظرم اکثر ما که می گوییم وضع کار خراب است قبل از دراز کردن انگشت خود به سمت آمریکا، دولت، ملت، نیروهای لشکری، کشوری و … بهتر است یک نگاه به خودمان بیاندازیم. من مطمئنم که قسمتی از کار خودمان می لنگد.

تمام مثال های من در این مطلب مربوط به کسب و کارهایی هستند که در حداکثر ۵ سال گذشته شروع به کار کرده اند.

 

نمونه ۱:

یک قهوه فروشی نزدیک شرکت ما هست، که من هم از انجا قهوه می خرم. حدود دو الی سه سال است که این مغازه را باز کرده. کل این منطقه را با کار کردنش قبضه کرده. هر موقع هم که به رحیم (نام صاحب قهوه فروشی است) سر می زنم مغازه اش شلوغ است.

به نظر من یکی از بزرگترین علت های موفقیت او، اطلاعات از قهوه است. در این مورد هرچه از او می پرسم، برای من توضیح می دهد. چند وقت پیش هم یک کاغذ به من داد که نحوه درست کردن تمام قهوه های پایه اسپرسو را نوشته بود.

 

نمونه ۲:

یک قالیشویی هست که من شماره آن را از یکی از سایت ها در سال گذشته پیدا کردم. قالی را از محل شما تحویل می گیرد، به خوبی می شوید و به هر آدرسی که خواستید ارسال می نماید. بسیار کارشان تمیز و بسیار منظم هستند. بابت همین مورد هم بسیار سرشان شلوغ است.

 

نمونه ۳:

یک همبرگر فروشی نزدیک شرکت هست (کلا من تمام آمارم از شهر به مرکزیت شرکتمون هست:) ) حداکثر ۵ سال پیش این مغازه را افتتاح کرد. به قدری فروش می کند که من این میزان فروش را فقط در فست فودهای قدیمی و نامی شهر دیده بودم.

یکی از بزرگترین علت های موفقیت این همبرگر فروشی طعم خیلی خوب آن است.

 

پی نوشت: علاقه خیلی زیادی به سایت های product review دارم.

 

با تشکر

حمید طهماسبی
4.5/5 - (14 امتیاز)

3 دیدگاه روشن وضع کار خوبه، ما خوب نیستیم

 • حمید جان،
  احساس کردم روی دلم می‌مونه اگر نگم.
  خیلی از مطالب و داستان‌هایی که از مشاهداتت می‌نویسی، به صورت سریالی می‌نویسی و شماره‌گذاری می‌کنی. عاشقِ این سبک نوشتنت هستم.
  هرچی بیشتر می‌ره جلو، می‌فهمم تو خیلی خوب مفهوم “یادگیری کریستالی” رو درک کردی و فقط اونو یاد نگرفتی. هرروز داری اجراش می‌کنی.
  ممنونم بابت این نوشتۀ زیبات.

 • سلام چه خوبه که تو هم این حرف رو میگی ” من مطمئنم که قسمتی از کار خودمان می لنگد.”
  به نظر من هنوز هم فرصتهای زیادی برای کار و کسب درامد هست.
  ولی باید یه نکته هایی رو قبول کنیم که شاید مثل قدیما نشه تا اخر عمر یک شغل ثابت داشت (مثلا کشاورزی) شاید نوع کسب و کار یا محیط کسب و کار عوض بشه و کسانی که کارشون رو دوست دارن پویایی در کارشون رو ایجاد میکنند و همیشه درامد دارن به همین خاطر نمی نالن.
  کسانی هم که میخوان کار جدید شروع کردن باید بدونن پایداری لازمه تا خاک کار رو بخورن و اعتماد مشتری و سطح بازار و به دست بیارن

 • بهترین زمان کسب درآمد زمانیست که همه در حال نالیدن هستن 🙂

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.