۱۰ دلیل برای داشتن سایت شخصی

فرقی ندارد که دانشجو هستید، به دنبال کار می گردید، یا اینکه کار خصوصی خودتان را دارید، در هر حال بدون شک برای موفقیت نیاز به سایت شخصی دارید.

هیچ کدام از این موارد شما را در معرض مشتری های کافی قرار نمی دهد. در اینجاست که نیاز به سایت برای شما ضروری می شود. در اینجا فرصتی به شما دست می دهد که به مشتری ها نشان دهید که چه قدر در کارتان حرفه ای هستید و چقدر جالب در اینترنت گسترش می یابد.

اگر هنوز سایت شخصی خود را راه انداری نکرده اید. ما برای شما دلایلی می آوریم که این کار را شروع کنید.

سایت شخصی

سایت شخصی

 • به شما اعتبار می دهد

با تلاش بسیار در ساخت سایت خود در واقع به کل جهان حرفه و شغل خود را نشان می دهید. شما نباید تنها به شبکه های اجتماعی وابسته باشید. در واقع با این کار شما خود را به زمین بازی وسیع تری می رسانید  و به همین دلیل به افزایش اعتبار شما کمک می کند.

کارفرمایان اغلب به افرادی که خلاق هستند بیشتر تمایل نشان می دهند و مشتری ها نیز می خواهند مطمئن شوند که شما فردی حرفه ای هستید و می دانید که چه کاری انجام می دهید. داشتن سایت شخصی تمامی این گزینه ها را در رابطه با شما محقق می سازد.

 • به شما کمک می کند تا مشتری بیشتری را جذب کنید

در شبکه های اجتماعی احتمال اینکه در دریای رقابت گم شوید زیاد است و از دید همگان مخفی بمانید. اما با داشتن سایت شخصی می توانید از قدرت سئو استفاده کنید و با کلمات کلیدی متعدد کوتاه و دم بلند، شما را پیدا کنند. شما تلاش زیادی می کنید که در کلمات کلیدی مرتبط از دیگران سبقت بگیرید و بیشتر از دیگران در جستجو پیدا شوید. (مخصوصا در ایران که دسترسی به همه شبکه های اجتماعی آزاد نیست)

 • فرصتی است که مهارت های خود را نشان دهید

بسیاری از افراد تمایل دارند که  سایت شخصی داشته باشند اما در واقع اکثر آنها نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند. می توانید برای این کار از قالب های آماده برای سایت استفاده کنید. با وقت گذاشتن بر روی سایت شخصی، همه استعداد و خلاقیت خود را نشان دهید.

 • به شما زمینی را می دهد که کنترلش کامل دست شماست

چه کسی می داند که شبکه های اجتماعی به چه سمت می روند و یا حتی شبکه اجتماعی که مورد علاقه تان هست تا چه زمانی باقی می ماند. سایت شخص شما گارانتی شده است و تا زمانی که به آن نیاز دارید باقی می ماند. می توانید آن را به روز رسانی کنید و بر روی آن کنترل کامل داشته باشید.

 • شما را متمایز می کند

همه سایت شخصی ندارند و این خبر خوبی برای شماست که همین الان شما نقطه متمایزی نسبت به دیگران دارید. در اینجا رقابت کمتری وجود دارد. در این حالت شما فرصت طلایی برای درخشیدن دارید و می توانید کارفرمایان آینده نگر را جذب کنید و حتی مشتری هایی که احتمال داشته شما را ندیده باشند.

 • اشتیاق شما را نشان می دهد

به نظر شما چیزی از این جذاب تر وجود دارد که ببینید فردی مشتاقانه کاری را انجام می دهد؟

شور و اشتیاق امری فراگیر است. داشتن سایت، نشان دهنده ی شور و اشتیاق شما در راه پیشرفت است. باعث نمایان شدن شما در جمعی می شود که یک سری خجالتی در آن هستند.(کاملا درسته این حرف)

 • شما را مجبور می کند که مهارت های جدیدی را یاد بگیرید

خُب حالا سایت جدید را راه اندازی کرده اید. اما چگونه می توانید آن را مدیریت کنید؟

مطمئن هستید که نکات سئو را رعایت کرده اید؟ یا اینکه نکات بازاریابی را برای به دست آوردن مشتری های جدید رعایت کرده اید؟ تمامی این اتفاق ها، در طول مسیر این راه اتفاق می افتد و باعث می شود که شما مجبور شوید که نکات جدیدی را یاد بگیرید. داشتن سایت شما را هل می دهد و مجبور می کند که مهارت های زیادی را یاد بگیرید.

 • راهی است برای نشان دادن شخصیتتان

تصور کنید که شما محصول هستید و سایت شما ویترین مغازه تان است. می خواهید زمانی که مردم شما را پیدا کردند چه چیزی را در آنجا از شما ببینند؟ می خواهید چه عکس العملی به محتواهای شما نشان دهند؟ اولین تاثیری که می خواهید بگذارید چیست؟ تجارت ها همیشه با انسان ها در تعامل هستند، بنابراین فرصتی دارید که شخصیت خودتان را نشان دهید و به بینندگان اجازه دهید که با شما راحت تر باشند. این امر می تواند نوشتن متنی در مورد خودتان باشد یا اینکه عکس از خود یا محیط کارتان بگذارید.

 • مرکز فعالیت شما می شود

سایت شما ایستا نیست بلکه مکانی است که به راحتی می توانید آن را به روز کنید. با افزودن وبلاگ، محتوای جدید و لینک کردن تمامی شبکه های اجتماعی به سایت می توانید به رشد و پیشرفت سایت تان در موتورهای جستجو کمک کنید و دیگر اینکه، با به روز و تازه نگه داشتن سایت به مردم نشان می دهید که شما فردی فعال هستید و همیشه حضور دارید.

 • سایت با شما رشد می کند

در حال حاضر شما به سایتی ساده نیاز دارید اما اگر بعداً قصد داشتید که در سایت خود شروع به فروش محصولات کنید چه؟

قالب سایت ها این امکان را دارد که آنها را در صورت نیاز عوض کنید و هر چه زمان بیشتری را آنلاین باشید و بر روی سایت خود کار کنید باعث می شود که اعتبار بیشتری را در موتورهای جستجو مثل گوگل به دست آورید و شانس شما در پیدا شدن در موتورهای جستجو افزایش می دهد.

حالا متقاعد شدید؟

منبع: creativeboom

با تشکر

حمید طهماسبی
۱۰ دلیل برای داشتن سایت شخصی
۴.۸ امتیاز از ۱۸ رای
Share

10 دیدگاه برای “۱۰ دلیل برای داشتن سایت شخصی

 1. حمید
  ممنون که این مطلب رو با ما به اشتراک گذاشتی. ولی علاوه بر مسأله‌ای که دوست خوب‌مون مطرح کرد، می‌خوام ببینم اگر بخوایم سایت خودمون رو داشته باشیم، مجبوریم یه محتوایی هم داشته باشیم به تناسب. اون رو از کجا پیدا کنیم؟ نمی‌شه توش خاطره نوشت یا با مخاطبان فرضی سلام علیک کرد که.
  این رو هم لطف کن توی دستور کارت قرار بده تا ما بهتر این کار رو یاد بگیریم.
  یه سؤال هم داشتم. توصیه کردی که با وبلاگ شروع کنیم. سایت خاصّی مدّنظرت هست یا نه؟
  پی‌نوشت: دارم روی اون قضیه‌ای هم که فرمودی کار می‌کنم استاد 🙂
  شاید زمانش یه خرده طولانی بشه ولی دارم سعی می‌کنم روزی یه‌ درس رو تیک بزنم استاد. گفتم اطّلاع بدم فکر نکنی این وسطها لایی می‌کشیم.
  ممنونم بابت همۀ مهربونی‌هات.

  1. سینا
   – در مورد مطالعه مدونت در متمم در جریانم (میدونم لایی نمی کشی) – تو پیش بینی من باید حدود ۲ الی ۳ ماه طول بکشه این کار.
   – پیشنهاد من شروع با میهن بلاگ یا پرشین بلاگ هست.
   – باید سعی کنی از چیزهایی که دوست داری در موردش بیشتر یاد بگیری بنویسی یا از تجربیاتت یا ترکیبی از این ها و چیزهای دیگه
   در مورد سایت سازی هم برنامه دارم که اطلاع خواهم داد.

 2. چه جالب چه همزمانی خوبی من هم دیروز داشتم برای خودم دلایل داشتن سایت شخصی رو می نوشتم که کاملا متقاعد بشم به داشتن سایت شخصی و اینکه یک سایت شخصی با توجه به زمانی که برای آن می گذاریم وجودش چقدر بهینه است. راستش به دلایل زیادی رسیدم و متقاعد شدم جدی تر در فضای آنلاین بمانم. بعضی از دلایلم مشابه با همین نوشته بود و دلیلی که برای خودم جالب بود این بود که سایت شخصی بعضی از مزایایش در آینده مشخص می شوند چیزهایی که ممکن است به ذهن خودمان خطور نکنند در واقع سایت شخصی رازهایی دارد که آنها را در آینده با ما در میان خواهد گذاشت.
  ممنون از این ترجمه خوب و روان و خوشحالم که در نویسندگی هم مانند تجارت الکترونیک و سئو داری خیلی خوب پیش می روی.

  1. کاملا درست میگی معصومه
   من هم باهات موافقم وبه نظرمن هر چه برای سایت شخصی وقت بگذاریم سوخت نم یوشد.
   در مورد ترجمه و نحوه نگارش هم باید بگم وقتی میدونم شما میای این مزالب را می خونی دقتم ۱۰ برابر میشه مخصوصا در جاستیفای کردن.😀

 3. سلام حمید،تو متمم یه درسی از دن اریلی است با عنوان بدبختی دانستن ، یه شخصی از دن اریلی یه سوالی میپرسه و دن اریلی در جوابش میگه که وقتی ما یه موضوعی رو میدونیم و میفهمیم برا مون خیلی دشواره که ندانستن و نفهمیدن اونو توسط دیگران درک کنیم.
  در تمرینی که شما اونجا نوشتی تاکید کردی که یکی از مشکلات بزرگ وقتی که بر مطلبی کاملا سوار هستیم،اینه که از پیش نیازها و مطالب مقدماتی آن فاصله گرفتیم.
  در واقع الان میخام اینو بگم که خودت تجربه ی داشتن چندین سایت رو داری و دیگران رو هم تشویق میکنی که سایت شخصی داشته باشن،در حالی که شاید نتونی درک کنی هستن کسایی که نمیدونن چطوری میشه سایت راه اندازی کرد.واحتمالا احساس میکنی که همه مثل تو به راحتی میتونن سایت راه اندازی کنن و تنها چیزی که میمونه اینه که از مزایای داشتن سایت شخصی براشون بگی و به راه اندازی سایت تشویقشون کنی.
  میخاستم پیشنهاد کنم که یه نیم نگاهی هم به مراحل مقدماتی راه اندازی سایت داشته باشی.

  1. سلام وحید جان
   خیلی وقت بود که یک انتقاد درست و روا بهم نشده بود.
   کاملا درست میگی شما
   اگر به دسته بندی این پست دقت کنی، نوشته: صفر تا ۱۰۰ سایت شخصی
   الان یکم شلوغم ولی در آینده از صفر تا ۱۰۰ این مسئله رو حتما توضیح میدم. اما شما منتظر من نباش فعلا یم وبلاگ با سرویس های وبلاگ ساز بزن تا وقتتم سوخت نشه بعد سر فرصت همه اون ها رو هم وقتی سایت زدی به سایتت انتقال میدی.
   پاینده باشی

 4. سلام حمید جان
  با خوندن این متن که مشخصه کاملا همش رو تجربه کردی . بسیار بیش از پیش میخوام عزمم رو جزم کنم برای زدن سایت شخصی
  مرسی که تجربه هات رو به اشتراک میذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *