10 دلیل برای داشتن سایت شخصی

فرقی ندارد که دانشجو هستید، به دنبال کار می گردید، یا اینکه کار خصوصی خودتان را دارید، در هر حال بدون شک برای موفقیت نیاز به سایت شخصی دارید.

هیچ کدام از این موارد شما را در معرض مشتری های کافی قرار نمی دهد. در اینجاست که نیاز به سایت برای شما ضروری می شود. در اینجا فرصتی به شما دست می دهد که به مشتری ها نشان دهید که چه قدر در کارتان حرفه ای هستید و چقدر جالب در اینترنت گسترش می یابد.

اگر هنوز سایت شخصی خود را راه انداری نکرده اید. ما برای شما دلایلی می آوریم که این کار را شروع کنید.

سایت شخصی

سایت شخصی

 • به شما اعتبار می دهد

با تلاش بسیار در ساخت سایت خود در واقع به کل جهان حرفه و شغل خود را نشان می دهید. شما نباید تنها به شبکه های اجتماعی وابسته باشید. در واقع با این کار شما خود را به زمین بازی وسیع تری می رسانید  و به همین دلیل به افزایش اعتبار شما کمک می کند.

کارفرمایان اغلب به افرادی که خلاق هستند بیشتر تمایل نشان می دهند و مشتری ها نیز می خواهند مطمئن شوند که شما فردی حرفه ای هستید و می دانید که چه کاری انجام می دهید. داشتن سایت شخصی تمامی این گزینه ها را در رابطه با شما محقق می سازد.

 • به شما کمک می کند تا مشتری بیشتری را جذب کنید

در شبکه های اجتماعی احتمال اینکه در دریای رقابت گم شوید زیاد است و از دید همگان مخفی بمانید. اما با داشتن سایت شخصی می توانید از قدرت سئو استفاده کنید و با کلمات کلیدی متعدد کوتاه و دم بلند، شما را پیدا کنند. شما تلاش زیادی می کنید که در کلمات کلیدی مرتبط از دیگران سبقت بگیرید و بیشتر از دیگران در جستجو پیدا شوید. (مخصوصا در ایران که دسترسی به همه شبکه های اجتماعی آزاد نیست)

 • فرصتی است که مهارت های خود را نشان دهید

بسیاری از افراد تمایل دارند که  سایت شخصی داشته باشند اما در واقع اکثر آنها نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند. می توانید برای این کار از قالب های آماده برای سایت استفاده کنید. با وقت گذاشتن بر روی سایت شخصی، همه استعداد و خلاقیت خود را نشان دهید.

 • به شما زمینی را می دهد که کنترلش کامل دست شماست

چه کسی می داند که شبکه های اجتماعی به چه سمت می روند و یا حتی شبکه اجتماعی که مورد علاقه تان هست تا چه زمانی باقی می ماند. سایت شخص شما گارانتی شده است و تا زمانی که به آن نیاز دارید باقی می ماند. می توانید آن را به روز رسانی کنید و بر روی آن کنترل کامل داشته باشید.

 • شما را متمایز می کند

همه سایت شخصی ندارند و این خبر خوبی برای شماست که همین الان شما نقطه متمایزی نسبت به دیگران دارید. در اینجا رقابت کمتری وجود دارد. در این حالت شما فرصت طلایی برای درخشیدن دارید و می توانید کارفرمایان آینده نگر را جذب کنید و حتی مشتری هایی که احتمال داشته شما را ندیده باشند.

 • اشتیاق شما را نشان می دهد

به نظر شما چیزی از این جذاب تر وجود دارد که ببینید فردی مشتاقانه کاری را انجام می دهد؟

شور و اشتیاق امری فراگیر است. داشتن سایت، نشان دهنده ی شور و اشتیاق شما در راه پیشرفت است. باعث نمایان شدن شما در جمعی می شود که یک سری خجالتی در آن هستند.(کاملا درسته این حرف)

 • شما را مجبور می کند که مهارت های جدیدی را یاد بگیرید

خُب حالا سایت جدید را راه اندازی کرده اید. اما چگونه می توانید آن را مدیریت کنید؟

مطمئن هستید که نکات سئو را رعایت کرده اید؟ یا اینکه نکات بازاریابی را برای به دست آوردن مشتری های جدید رعایت کرده اید؟ تمامی این اتفاق ها، در طول مسیر این راه اتفاق می افتد و باعث می شود که شما مجبور شوید که نکات جدیدی را یاد بگیرید. داشتن سایت شما را هل می دهد و مجبور می کند که مهارت های زیادی را یاد بگیرید.

 • راهی است برای نشان دادن شخصیتتان

تصور کنید که شما محصول هستید و سایت شما ویترین مغازه تان است. می خواهید زمانی که مردم شما را پیدا کردند چه چیزی را در آنجا از شما ببینند؟ می خواهید چه عکس العملی به محتواهای شما نشان دهند؟ اولین تاثیری که می خواهید بگذارید چیست؟ تجارت ها همیشه با انسان ها در تعامل هستند، بنابراین فرصتی دارید که شخصیت خودتان را نشان دهید و به بینندگان اجازه دهید که با شما راحت تر باشند. این امر می تواند نوشتن متنی در مورد خودتان باشد یا اینکه عکس از خود یا محیط کارتان بگذارید.

 • مرکز فعالیت شما می شود

سایت شما ایستا نیست بلکه مکانی است که به راحتی می توانید آن را به روز کنید. با افزودن وبلاگ، محتوای جدید و لینک کردن تمامی شبکه های اجتماعی به سایت می توانید به رشد و پیشرفت سایت تان در موتورهای جستجو کمک کنید و دیگر اینکه، با به روز و تازه نگه داشتن سایت به مردم نشان می دهید که شما فردی فعال هستید و همیشه حضور دارید.

 • سایت با شما رشد می کند

در حال حاضر شما به سایتی ساده نیاز دارید اما اگر بعداً قصد داشتید که در سایت خود شروع به فروش محصولات کنید چه؟

قالب سایت ها این امکان را دارد که آنها را در صورت نیاز عوض کنید و هر چه زمان بیشتری را آنلاین باشید و بر روی سایت خود کار کنید باعث می شود که اعتبار بیشتری را در موتورهای جستجو مثل گوگل به دست آورید و شانس شما در پیدا شدن در موتورهای جستجو افزایش می دهد.

حالا متقاعد شدید؟

منبع: creativeboom

با تشکر

حمید طهماسبی
10 دلیل برای داشتن سایت شخصی
4.8 امتیاز از 24 رای

15 دیدگاه برای “10 دلیل برای داشتن سایت شخصی

 1. سلام آقای حمید طهماسبی !

  خوندن مطلبتون منو برای ادامه‌ی این مسیر مصمم تر کرد
  البته تا الان هم یک سری ایده‌هایی ازتون گرفتم که ایشالا سعی می‌کنم توی سایتم لحاظ کنم
  فقط داشتم رد می‌شدم خواستم یه خداقوت بهتون بگم و بعد رد بشم …

 2. سلام حمید جان نکات بسیار قابل تاملی برای من بود، حدسم این است که برای بسیاری اصل داستان پذیرفته شده بود.
  من اعتقاد دارم به تناسبی که ما از سطح فردی فاصله میگیریم، سیستم اقتصادی-اجتماعی از منظر روابط و تعاملات پیچیدگی بسیار شدیدی (مثلا نمایی) پیدا میکند.
  دلایلش مفصل است که کامنت را طولانی میکند.
  به اعتقاد من از مواردی که نام بردی مواردی که به رشد شخصی مربوط میشود، مشخصا تاثیرگذار است، ولی در زمینه شغلی و کسب و کار داستان متفاوت است.

  شرایط اقتصادی ایران و بنگاه های کسب و کار به گونه ای نیست که در حال حاضر از این راه بتوان “اعتباری از جنسِ درآمد” کسب کرد، اگرچه من که بررسی مستمر میکنم در این حوزه، تا حدی تغییر پارادایم رو احساس میکنم، ولی به جوونی منوتو بعید میدونم قد بدهد.

  من فکر میکنم بخشی از زندگی محمدرضا در آینده است، شاید علاقه محمدرضا به صنعت محتوا هم به همین دلیل باشه؛ به هر حال میبینی که خودش هم بارها تاکید کرده (http://mrshabanali.com/%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D9%87-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%B9%D9%84%DB%8C/comment-page-1/#comment-49836) ولی موثر نبوده، بر خلاف نظر ایشون هم من فکر نمیکنم بشه به این شکل مستقیم کسب درآمد کرد.

  ضمنا درآمد اصلی کسانی که در زمینه محتوا فعالیت میکنند، نگارش و نوشتن نیست، بلکه از جنس تکنیک است، مثل سئو.

  هنوز سلیقه مخاطب به اون حدی نرسیده که بابت این محتوا پول بده، درآمد محمدرضا هم بعید میدونم از روزنوشته ها و حتی متمم تامین بشه؛ ولو اینکه خودشم گفته متمم کسب و کار نیست!
  تو همون ایده خلاقانه ای که در متمم نوشتی و بررسی کردی، بیشترین شناخت محمدرضا از طریق روزنوشته ها بود، من به این فکر میکردم با روزنوشته ها چطور آشنا شدند بچه ها! لطفا شما هم بنویس اگر چیزی به ذهنت میرسه.

  حالا شما ببین کسایی که در حوزه توسعه فردی و کسب و کار شناخته شده هستند، چقدر در این فضا فعال هستند ؟
  از بین خود دوستان محمدرضا و …!

  یکی از معدود سایتهایی که من در این زمینه گاهی دنبال میکنم و حدس میزنم شما میشناسی، وبلاگ آقای علی لطفی (http://www.netstart.ir/) است؛ ولی بیشتر فکر میکنم که به برند شخصی کمک میکند.

  تنها مورد سازمانهایی و شرکتهایی است که به نوعی در صنعت آموزش و محتوای آموزشی فعالیت میکنند که محتوای متنی تقریبا ترجمه صرف هست.
  یک شاخص بهتر برای این موضوع ناشران کتب هستند، بعید میدانم در این زمینه ها نویسندگانی باشند که از خودشان و تجاربشان بنویسند، معمولا همتنطور که عرض کردم یا ترجمه صرف هست و یا گردآوری!
  مفهوم محتوا از ذهن این نویسندگان بصورت بای پَس و بومی نشده عبور میکند و چنین میشود که میگویند کتاب بدرد نمیخوره یا کاربردی نیست و بنظر من بیراه نمیگویند.
  چون واقعا در زمینه کسب و کار، این محتوا اگر هم مفید باشد، در چارچوب هزینه فرصت خیلی مفید نیست.
  در عمل پیاده سازی نمیشود و مورد توجه قرار نمیگرد، چون برای مخاطب ایرانی قابل درک نیست، بر اساس تجربیاتی در یک شرایط و هندسه اقتصادی دیگر ملموس و ارزش آفرین است.

  حتی کسانی که برند شخصی درس میدند یا در زمینه استراتژی و بازاریابی محتوا کار میکنند، یا وبلاگی ندارند یا تقریبا فعال نیست یا خودشون نمینویسند.
  مثال بزنم: آقای بهنود الله وردی نیک، آقای سجاد بهجتی و …!
  البته این بزرگواران در کارشون متخصص هستند.

  در دنیای کسب و کار هم در ایران محتوا، حتی برای سایتهای که بِیس اصلی کارشون خود محتواست(نه بازاریابی محتوا) خودِ محتوا، کیفیت و مفید بودن آن و عمق آن برای عامه مردم هست و بدرد نمیخوره و اینها معمولا دامین آتوریتی خوبی دارند نه محتوای خوب، به نوعی من بهش میگم محتوای سخیف.

  http://www.1pezeshk.com/archives/2013/03/the-difference-between-what-you-share-and-what-people-want-to-read.html

  لحظه هایت پر محتوا !
  بابت پراکندگی حرفام ببخش!

  1. دوست متممی من سلام
   به نظرم من (و شاید بقیه دوستان) اصلا منطقی نیست که گوشه خانه بنشینیم و فقط بنویسیم. وب سایت شخصی می تواند فقط یک ویترین باشد برای آنچه ما هستیم. اینکه دیگر ما چه هستیم و چه پکیجی داریم به خودمان بر می گردد. مثل فیلم، چقدر فیلم در خاطرمان هست که بازیگرانی بسیار خوب داشته اند ولی مشکل فیلمنامه داشته، در وهله بعد مگر فیلم فقط بازیگر و فیلم نامه است. چقدر خاطره داریم از یک فیلم خوب که همه چیز عالی بوده فقط پخش صدا نسبت به تصویر 1 ثانیه تاخیر داشته. خیلی اعصابمان خراب شده و از ادامه آن سرباز زدیم.
   وب سایت شخصی یک کاتالیزور است. مواد اولیه برای ترکیب و تمام شرایط ترکیب می بایست باشد. اگر کاتالیزور نبود الان شما حمید طهماسبی رانمی شناختی و نمی دانستی حدود و حیطه فعالیت من چیست. پس بودن شما دراینجا نشان از ویترین بودن اینجا هست. حالا اینکه من تا به حال نتوانسته ام از شما “دوست متممی” درآمد کسب کنم مربوط به نقاط ضعف من است. شاید هم استراتژی من این است. فایل دیجی کالا مگ را حتما گوش کرده ای( اگر نه توصیه می کنم اول ان را گوش کنی و بعد بقیه کامنت را بخوانی.)
   نکته بعدی این است که به قول خودتان هنوز خیلی این داستان های محتوا همه گیر نشده است، چه بهتر. بیا من وشما از اولین های این کار باشیم.
   خاطرم هست سال های 88 89 با تعدادی از دوستانم کار می کردم، همیشه گله ایشان این بود که حیف که ما اولین نیستیم، وگرنه خیلی پول در می آوردیم. از قضای روزگار 9 ماه بعد رفتیم در کاری که اولین بودیم، گله دوست من این بود که، چقدر این کار سخت است، برای همه باید اول توضیح دهی این جنس چیست و چه کار می کند، تازه اگر باورشان شود شاید خرید کنند.
   خوب ما در هر شرایطی راه بهانه تراشی را خداروشکر بلدیم.
   خوب من اگر به تو بگویم از طریق همین سایت شخصی چندین پیشنهاد مشاوره کسب وکار انلاین داشته ام؟ باز تو می گویی محتوا به پول تبدیل نمی شود؟(البته می دانی که من کلا کسب و کارهای مستقل خودم را دارم و اینجا صرفا محلی برای بیشتر یادگیری و ویترین من است)
   نمی خوام حرف انگیزشی بزنم چون اهلش نیستم ولی چه کنم که خیلی از دستاوردهای عنفوان جوانیم را با فیلم “راز” به دست آوردم. این جمله همیشه در ذهنم هست:
   هر کس مرکز جهان خویشتن است، نقطه توامان آغاز ها و پایان ها، او ارزش های خود را بنا می نهد و دنیای خود را می سازد.
   لحظه هایت پر از محتوایی که خروجی داشته باشد

   1. ممنون حمید جان

    کارایی که فرمودی را انجام داده بودم قبلا.
    اتفاقا شما از معدود دوستانی هستی که دنبال میکنم.

    کتاب فاخر سئو هم به تازگی پیرینت گرفتم و باید بخونم.

    حرفم این بود که امیدوارم جریانی شروع بشه و حرف کسانی را که قبول داریم، با چرایی و منطق خودمون بسنجیم، حتی محمدرضا !
    ؛))

    فکر کنیم چرا درسته ؟
    خیلیها رو دیدم که از موفقیت امروزشون میگن، ولی در گذشته کارهایی را کردند که امروز هرگز نمیکنند، و‌ معدود هستند کسانی که اعتراف میکنند، نمیگم کارغیر اخلاقی کردند، بیشتر منظورم رفتار غیر حرفه‌ای بوده! منم احتمالا بودم همین کار را میکردم.

    تعبیر ویترین شما واقعا بجا و زیبا بود.

    بنظرم یکی از اعتبار اصلی سابقه در جایی است که اعتبار میبخشه. قاعدتا واسه کسی که تو صنعت آموزش کار میکنه، میشه دانشگاه و موسسات.

    ضمن اینکه بصورت خودکار یک شبکه سازی در بین افراد اون حوزه و نه بین عموم انجام میگیره.

    سطح بچه‌ها در زمینه محتوا اگرچه حتی بالاتر از خیلی کسب و کارهاست، ولی حاضر نیستن باهاشون تعامل کنند و صرفا نقدشون میکنم.

    من یه مدلی تو ذهنمه که شفاف بشه. راستی من کامنت روی پست گذاشتم حمید جان، نه خداناکرده شخص حمید طهماسبی عزیز.

    مدل خیلی ساده است، همون مدل فریمیوم متمم، بیایم فکر کنیم وبلاگ قسمت فری باشه، قسمت پریمیوم چیه ! ؛))
    بازم ازت ممنونم حمید جان.
    قاعدتا شما از روی ایمیل منو میشناسی، ولی ترجیح میدم فقط خود نویسنده سایت بشناسه.

    حوصله شبکه سازی ندارم. ؛))

 3. حمید
  ممنون که این مطلب رو با ما به اشتراک گذاشتی. ولی علاوه بر مسأله‌ای که دوست خوب‌مون مطرح کرد، می‌خوام ببینم اگر بخوایم سایت خودمون رو داشته باشیم، مجبوریم یه محتوایی هم داشته باشیم به تناسب. اون رو از کجا پیدا کنیم؟ نمی‌شه توش خاطره نوشت یا با مخاطبان فرضی سلام علیک کرد که.
  این رو هم لطف کن توی دستور کارت قرار بده تا ما بهتر این کار رو یاد بگیریم.
  یه سؤال هم داشتم. توصیه کردی که با وبلاگ شروع کنیم. سایت خاصّی مدّنظرت هست یا نه؟
  پی‌نوشت: دارم روی اون قضیه‌ای هم که فرمودی کار می‌کنم استاد 🙂
  شاید زمانش یه خرده طولانی بشه ولی دارم سعی می‌کنم روزی یه‌ درس رو تیک بزنم استاد. گفتم اطّلاع بدم فکر نکنی این وسطها لایی می‌کشیم.
  ممنونم بابت همۀ مهربونی‌هات.

  1. سینا
   – در مورد مطالعه مدونت در متمم در جریانم (میدونم لایی نمی کشی) – تو پیش بینی من باید حدود 2 الی 3 ماه طول بکشه این کار.
   – پیشنهاد من شروع با میهن بلاگ یا پرشین بلاگ هست.
   – باید سعی کنی از چیزهایی که دوست داری در موردش بیشتر یاد بگیری بنویسی یا از تجربیاتت یا ترکیبی از این ها و چیزهای دیگه
   در مورد سایت سازی هم برنامه دارم که اطلاع خواهم داد.

 4. چه جالب چه همزمانی خوبی من هم دیروز داشتم برای خودم دلایل داشتن سایت شخصی رو می نوشتم که کاملا متقاعد بشم به داشتن سایت شخصی و اینکه یک سایت شخصی با توجه به زمانی که برای آن می گذاریم وجودش چقدر بهینه است. راستش به دلایل زیادی رسیدم و متقاعد شدم جدی تر در فضای آنلاین بمانم. بعضی از دلایلم مشابه با همین نوشته بود و دلیلی که برای خودم جالب بود این بود که سایت شخصی بعضی از مزایایش در آینده مشخص می شوند چیزهایی که ممکن است به ذهن خودمان خطور نکنند در واقع سایت شخصی رازهایی دارد که آنها را در آینده با ما در میان خواهد گذاشت.
  ممنون از این ترجمه خوب و روان و خوشحالم که در نویسندگی هم مانند تجارت الکترونیک و سئو داری خیلی خوب پیش می روی.

  1. کاملا درست میگی معصومه
   من هم باهات موافقم وبه نظرمن هر چه برای سایت شخصی وقت بگذاریم سوخت نم یوشد.
   در مورد ترجمه و نحوه نگارش هم باید بگم وقتی میدونم شما میای این مزالب را می خونی دقتم 10 برابر میشه مخصوصا در جاستیفای کردن.?

 5. سلام حمید،تو متمم یه درسی از دن اریلی است با عنوان بدبختی دانستن ، یه شخصی از دن اریلی یه سوالی میپرسه و دن اریلی در جوابش میگه که وقتی ما یه موضوعی رو میدونیم و میفهمیم برا مون خیلی دشواره که ندانستن و نفهمیدن اونو توسط دیگران درک کنیم.
  در تمرینی که شما اونجا نوشتی تاکید کردی که یکی از مشکلات بزرگ وقتی که بر مطلبی کاملا سوار هستیم،اینه که از پیش نیازها و مطالب مقدماتی آن فاصله گرفتیم.
  در واقع الان میخام اینو بگم که خودت تجربه ی داشتن چندین سایت رو داری و دیگران رو هم تشویق میکنی که سایت شخصی داشته باشن،در حالی که شاید نتونی درک کنی هستن کسایی که نمیدونن چطوری میشه سایت راه اندازی کرد.واحتمالا احساس میکنی که همه مثل تو به راحتی میتونن سایت راه اندازی کنن و تنها چیزی که میمونه اینه که از مزایای داشتن سایت شخصی براشون بگی و به راه اندازی سایت تشویقشون کنی.
  میخاستم پیشنهاد کنم که یه نیم نگاهی هم به مراحل مقدماتی راه اندازی سایت داشته باشی.

  1. سلام وحید جان
   خیلی وقت بود که یک انتقاد درست و روا بهم نشده بود.
   کاملا درست میگی شما
   اگر به دسته بندی این پست دقت کنی، نوشته: صفر تا 100 سایت شخصی
   الان یکم شلوغم ولی در آینده از صفر تا 100 این مسئله رو حتما توضیح میدم. اما شما منتظر من نباش فعلا یم وبلاگ با سرویس های وبلاگ ساز بزن تا وقتتم سوخت نشه بعد سر فرصت همه اون ها رو هم وقتی سایت زدی به سایتت انتقال میدی.
   پاینده باشی

 6. سلام حمید جان
  با خوندن این متن که مشخصه کاملا همش رو تجربه کردی . بسیار بیش از پیش میخوام عزمم رو جزم کنم برای زدن سایت شخصی
  مرسی که تجربه هات رو به اشتراک میذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *