extension های لازم برای تجارت آنلاین

به دلیل پیوستگی در مطالب لطفا چارت استارت بیزنس و چند نمونه مقایسه بیزنس های آنلاین را مطالعه کرده باشید.

برای کسی که می خواهد در این زمینه فعالیت کند بهتر است که مرورگر خود را به یک سری ابزار مجهز کند.

Extension for chrome:

iReader: شما با این اکستنشن می توانید متن اصلی را بدون دیدن نوارهای کناری که بخواهد تمرکز شما را بر هم بزنند، ببینید.

WOT: یکی از ابزارهایی که می توانید تشخیص دهید نظر مخاطب راجع به آن سایت چیست. دارای  رنگ های، بی رنگ (خنثی) سبز (خوب) زرد (به هر دلیلی مورد پسند مخاطب نبوده یا محتوای کپی از سایت های دیگر دارد) قرمز ( برای مخاطب آن محتوا خطرناک است و آن سایت، سایت خوبی نیست)

Nofollow: این اکستنشن را من شخصا خیلی دوست دارم. نشان می دهد که لینک هایی که در هر سایتی هستند follow هستند یا Nofollow.

(نکته: Follow با Do follow یکی است)

Check my link: یکی از کاربردی ترین اکستنشنن ها همین است. در اکثر مواقع در بیزنس های آنلاین لینک های درون سایت به هر دلیلی خراب می شوند و دائما آن ها راچک کردن کار زمان بری است. این اکستنش را نصب کنید بروید در صفحه، بر روی آیکون آن بزنید، تمام لینک ها را چک می کند هر کدام که خراب باشد را با رنگ قرمز نشان می دهد.

Collorzilla: گاهی اوقات از یک رنگ خوشتان می آید ولی نمی توانید آن را دقیقا داشته باشید با این اکستنشن به راحتی کد رنگ را بر می دارید.

Browsec: اکستنشن کار راه بندازی است. وی . پی . اِن هست و با عوض کردن آپی به شما اجازه دسترسی به هر چیزی که ف-ی-ل-ت-ر شده باشد را می دهد.(ولی زیاد قوی نیست خیلی هنگ می کند)

Full page screen capture: زمانی که این اکستنشن را دیدم فهمیدم قبل از من یک نفر هم به این مشکل برخورد کرده که این را ساخته. گاهی اوقات شما می خواهید از صفحه عکس بگیرید، ولی صفحه خیلی طولانی است و شما اگر عکس بخواهید، مجبورید Print screen بگیرید و باز بیایید پایین باز هم همان کار را انجام دهید. این اکستنشن به شما عکس از تمام صفحه می دهد (هرچقدر هم صفحه طویل باشد)

similar web extension: بهتر است اول توضیحی از سایت similar web را بدانید که به نظر من توضیحات سایت متمم کامل است(حتما کامنت ها را هم بخوانید). نصب این اکستنشن باعث سرعت در گزارش گیری می شود.(نحوه خواندن گزارشات آن را در مطلبی دیگر به تفصیل خواهم گفت).این سایت و اکستنشن آن ایران را ف.ی.ل.ت.ر کردند.

alexa: به اعتقاد شخص من الکسا، فقط و فقط همان رنکی که می دهد درست و کاربردی است و بقیه گزارشاتش خیلی خطا دارد که برای هر کدام می شود از سایت های دیگر استفاده کرد. اکستنشن الکسا به سهولت و سرعت در دیدن رنک بسیار کمک می کند.( الکسا و اطلاعات مفید آن)

Lightshot: این اکستنشن کاربردی برای زمان هایی که می خواهید print screen بگیرید خیلی مناسب است. همان جا به شما امکان تایپ و رنگی کردن نوشته را می دهد.(مثل امکانات paint). حتی همان جا به شما امکان share می دهد. تا از این اکستنشن استفاده نکنید لذت آن را متوجه نمیشید.

البته پیشنهاد می کنم که نرم افزارش را نصب کنید، چون دقیقا با دکمه print screen یکی می شود.

whatfont: برای اینکه هر کجا که خواستید متوجه شوید با چه فونتی نوشته شده است.

wappalyzer: برای اینکه متوجه شوید هر سایتی با چه زبان برنامه نویسی نوشته شده است.

Mozbar: به دلیل گستردگی این اکستنشن بهتر است که در مطلبی جدا راجع به این صحبت شود.

Open seo stats: آنقدر این اکستنشن کامل است که حتما باید یک مطلب جداگانه در مورد این صحبت کنم.

 مهم: برای شروع این کسب و کار، حتما تمام درس های سئو متمم (به همراه تمام کامنت ها) و جزوه بازاریابی محتوای وبسیما را مطالعه کنید.

با تشکر

حمید طهماسبی
extension های لازم برای تجارت آنلاین
۵ امتیاز از ۳ رای
Share

4 دیدگاه برای “extension های لازم برای تجارت آنلاین

 1. آقا خیلی ممنون مشتاق سری بعدی از نوشته هات هستم. آقا اگر صلاح دونستی در مورد پلتفرم های محتوی مثل ووردپرس و پلتفرم فروش یا ecommerce platform هم تجربیات خودتو به ما بگی خیلی عالی میشه.

  1. امیدوارم به کارِت اومده باشه.
   من از “نت افراز” استفاده می کنم. دلیل های زیادی داره.
   ولی یک از دلایلش اینه که هزینه اش ماهیانه است و هر وقت خواستی عوضش می کنی.
   البته من طرح الماس را گرفتم.
   توی توضیح اکستنشن open seo state توضیح میدم که چطوری میشه متوجه شد هاست آن سایت چی هست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *