اسنپ …

قبلا مطلبی تحت عنوان “اسنپ، زبل خان این روزها” منتشر کردم. مطلب امروز بیشتر مربوط به برند اسنپ است.

یادم هست آن زمان که کلاس زبان می رفتم برای حل یک سری تمرینات نوشته بود:

Fill in the blank and finish the sentences

امروز احساس می کنم برند اسنپ به این شکل درآمده

برای اینکه هر کسب و کاری که بخواهید قوی، شناخته شده و مورد توجه قرار گیرد، فقط کافی است یک اسنپ به قبل از آن اضافه کنید.

اسنپ …

 

همین چند ماه پیش بود که زودفود بعد از کلی تبلیغ هنوز نتوانسته بود جایگاهی را در مارکت به دست آورد. تا اینکه اسم آن در تابستان به اسنپ فود تبدیل شد. (البته قبل از آن هم زیرمجموعه گروه اینترنت ایران بود).

تا همین دو ماه پیش تعداد دانلود آن در کافه بازار 200 هزار بود. اما در حال حاضر با 500 هزار دانلود سردمدار سفارش آنلاین غذا است. بعید  می دانم دیگر ریحون و چیلیوری به گرد آن هم برسند.

اسنپ در تاکسی از نزدیک ترین رقیب خود یعنی تپسی 5 برابر در تعداد نصب اپلیکیشن جلوتر است.

موقعیت اسنپ فود با چیلیوری هم دقیقا به همین شکل و اندازه است.

 

آنقدر این برند قوی شده و شناخته شده است که دیگر محصول گروه اینترنت ایران (اپلیکیشن خبری هیت) هم اینگونه معرفی می شود. (از اینستاگرام اسنپ)

 

بامیلو، اسکانو و پین تا پین هم دیگر اعضای گروه اینترنت ایران هستند.

بعد از کلی تلاش و شناخته نشده بودن پین تا پین، طی اقدام عجیب (اما قابل پیش بینی) برند پین تا پین هم به اسنپ تریپ تغییر پیدا کرد.

 

حس من و مشاهدات من (به عنوان یک مشاهده گر ساده) می گوید اسنپ قوی ترین و با ارزش ترین برند ایران است، حتی نسبت به دیجی کالا. منتظر تغییر نام اسکانو به اسنپ ملک یا اسنپ هر چیز دیگری هستم.

شاید هم مدتی دیگر بامیلو به اسنپ استور تبدیل شد. شاید !

 

با تشکر

حمید طهماسبی
4.6/5 - (14 امتیاز)

3 دیدگاه روشن اسنپ …

 • برند digi هم در زمینه فروش برند قوی هست مثلا digistyle در زمینه فروش لباس فعال شده است. شاید در آینده تپسی هم به مالکین برند digi کالا فروخته شد و digitaxi شکل گرفت

  • جالب بود
   آره احتمالش هم هست برای اینکه بخواد رقیب اسنپ باشه، اقدام به خرید تپسی کنه. بالاخره هر چی نباشه ارزش برند دیجی کلا از اسنپ بیشتره. طبق شنیده های من دیجی کلا 2500 میلیارد و اسنپ حدود 1300 میلیارد ارزش دارند (البته 1300 از منبع موثق نیست)

 • حمید شاید علتش اینه که اسنپ بیشتر از همه ی کسب و کارهای آنلاین گسترش پیدا کرده. یعنی تعداد بیشتری از مردم (تحصیلکرده ها، راننده ها و …) اون رو بعنوان یک نمونه کسب و کار دیجیتال ارزش آفرین تجربه کردن.
  در مقایسه با دیجی کالا که شاید فقط قشر تحصیل کرده باهاش ارتباط برقرار کردن.
  احساس میکنم که این کسب و کارها دارن از اعتبار نام تجاری اسنپ سواستفاده می کنن. احتمالا باید قانونی در این زمینه داشته بودیم!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.