خارجی ها کارشون درسته

شاید تیتر انتخابی “خارجی ها کارشون درسته” باشد، اما در واقعیت و چند برخوردی که داشتم همگی اینگونه نبودند. در حال حاضر می خواهم به بررسی یکی از جدیدترین نمونه های آن ها که به نظرم جالب آمد بپردازم.

چند ماهی می شود که با سایت monitorbacklinks کار می کنم و از آن استفاده می کنم. به نظر من سایت خیلی خوبی است (درآینده به تفصیل از این سایت خواهم گفت).

بعد از اینکه نسخه Trial من تمام شد، برای من لیست قیمت ها را فرستاد بعد از گذشت چند هفته که نسبت به آن ها بی اعتنا بودم، ایمیلی برایم فرستادند با این عنوان که “شما می توانید بدون هزینه از خدمات سایت ما استفاده کنید”. برایم عجیب بود، ایمیل را باز کردم، متن ایمیل این بود.

برای دوستانی که حوصله خواندن متن را ندارند، خلاصه اش این بود که

اگر پول نداری، مشکلی نیست. در مورد ما مطلب در سایت های مختلف بنویس ما هم اکانتت را شارژ می کنیم. تا زمانی که در مورد ما بنویسی، شارژت خواهیم کرد.

 

این رویکرد برای من جالب بود و سعی کردم آن را در گوشه ذهنم نگه دارم تا من هم بتوانم از اینچنین روشی زمانی استفاده کنم.

 

با تشکر

حمید طهماسبی
5/5 - (12 امتیاز)

4 دیدگاه روشن خارجی ها کارشون درسته

 • سلام حمید جان
  نکته ی جالبی که برای من از ایمیلی که برات فرستادن وجود داره اینه که راهکاری رو که پیشنهاد دادن به شکل های مختلفی ، در زمان های مختلفی و از شرکت های مختلفی شنیدیم و دیدیم فقط نتونستیم یادگیری تطبیقی از اونا داشته باشیم .
  واقعا که از طرفند ساده ، زیبا ، کاربردی و با دید برد-برد استفاده کردن
  امیدوارم که همیشه این اطلاعات مفید رو به اشتراک بگذاری

 • حمید خیلی جالب بود. به نظرم یک جور مبادله کالا به کالا هست. در کل فکر می‌کنم اعتبار در فضای دیجیتال می‌تونه جای پول را بگیره. خودت یک بار اشاره کردی که مثلاً لینک از سایت محمدرضا ماهی چند میلیون ارزش داره. این شرکت شاید به این مسئله پی برده که بجای اینکه پول بده و بک‌لینک بگیره یا رپورتاژ آگهی بنویسه از دیگران بخواد که براش مقاله بنویسند. چند وقت یک روش بازاریابی به نام affliate marketing دیدم که برای شرکت آمازون بود. مثلاً شما در وبلاگت یک محصولی را معرفی می‌کردی و به آمازون لینک می‌دادی و هر چند تا که خرید می‌شد بهت یک پورسانت داده می‌شد اتفاقاً این برنامه خیلی قدیمیه و از سال 1996 وجود داشته. https://affiliate-program.amazon.com/ به نظرم این روش می‌تونه یک منبع درآمدزایی برای وبلاگ ها باشه و سایت‌های مثل دیجی کالا یا کتاب فروشی های آنلاین هم از این روش استفاده کنند. من یک کتاب در وبلاگم معرفی می‌کنم و به یک فروشگاه لینک می‌کنم. متاسفانه یکی از معضلات و مشکلات وبلاگ نویسی مساله درآمد هست که شاید این متدها یک کمکی به سرپا ماندن وبلاگ نویسان بکنه.

  • اتفاقا همین affliate marketing پلاگینشم برای وردپرس هست.
   به نظر من اگر هر وبلاگی شروع کنه به هدف گرفتن یک بازار خاص(niche market) خیلی راحت، خوب و زیاد می تونه بازارسازی کنه و خودش را معرفی کنه و درآمدزایی داشته باشه.
   وبلاگ نویس ها چوب عمومیتشون را می خورند.(نوشتن برای همه)

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.