موفقیت جهانی در کمتر از 10 دقیقه

شاید یوسین بولت (Usain Bolt) را نشناسید. من هم قبل از نوشتن مطلب “اصل رتبه یک” او را نمی شناختم. او سریع ترین مرد دنیاست.

 

23 مدال طلا در طول 31 سال زندگی خود کسب کرده است، که 8 مدال در المپیک ها و 11 مدال دیگر را در جام های جهانی و مابقی را در مسابقات جهانی دیگر. اهل جامائیکا است، روزگارش نه تنها بد نیست بلکه در رشته خودش بهترین است.

بولت در المپیک پکن توانست سه مدال طلا کسب کند و همزمان رکورد دنیا و المپیک را در سه مادهٔ دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر و ۴ در ۱۰۰ متر امدادی، بشکند.

دارایی او 34 میلیون دلار است (حدود 134 میلیارد تومان). کل این مبلغ را بابت دویدن در کمتر از 10 دقیقه به دست آورده است. حدودا دقیقه ای 13 میلیارد تومان دریافت کرده.

عجیب است.

اما عجیب نیست وقتی متوجه شویم بابت رسیدن به آن 10 دقیقه بیش از 20 سال تلاش و تمرین داشته است.

تمام فعالیت حرفه ای او از 2002 تا 2017 بوده است.

یعنی بابت هر سال تلاش خود فقط 30 ثانیه وقت امتحان پس دادن داشته است. 365 روز تلاش برای 30 ثانیه.

واقعا هیچ کس به اندازه یک دونده ارزش ثانیه ها را نمی داند.

 

با تشکر

حمید طهماسبی
4.2/5 - (14 امتیاز)

5 دیدگاه روشن موفقیت جهانی در کمتر از 10 دقیقه

 • اونا قدر هزارم ثانیه ها رو میدونن! اگر ب ثانیه فکر کنن که باختن!!!!!!

 • حمید جان دلار از کجا میگیری انقد ارزونه رفیق؟؟؟ نرخ دلاری که حساب کردی مال سه چهار ماه پیشه 😀 امروز دلار 4,122 بوده… صرفا جهت اطلاع! به هر حال ما ایرانیها باید به یه چیزی گیر بدیم دیگه! این همه نکات مهم رو ول میکنیم میچسبیم به حاشیه (خودم جواب خودمو دادم که زحمتت نشه 😀 😀 😀 😀 :D)

 • سلام . باسپاس از نوشته های خوبتون. اما رکود ایشان زیر ۱۰ثانیه بوده نه ۱۰ دقیقه.

  • سلام
   ممنون که پیگیر سایت من هستید
   اما زیر 10 دقیقه جمع کل مسابقات المپیک و جام های جهانی اوست.
   اگر در متن دقت کنید گفتم:
   دارایی او 34 میلیون دلار است (حدود 134 میلیارد تومان). کل این مبلغ را بابت دویدن در کمتر از 10 دقیقه به دست آورده است. حدودا دقیقه ای 13 میلیارد تومان دریافت کرده.

   به دارایی اشاره کرده ام که در 15 سال گذشته موفق به جمع آوری آن شده.
   یه نگاهی به این نوشته من هم وقت کردی بنداز لطفا?

 • من دو سه ماهی می شود به طور منظم می دوم حتی دو تا مسابقه هم فقط به خاطر تمرین جنگندگی و در فضای رقابتی قرار گرفتن شرکت کردم تا قبل از آن اصلا باورم نمیشد یک دقیقه آنقدر طولانی باشد و بتواند یک نفر را اول و یکی را مثلا دهم کند اینروزها نسبت به زمان خیلی ریزبین شده ام تجربیات مختلف معنای زندگی را به انسان می فهمانند برای همین معنای این پست تو رو خیلی خوب فهمیدم و چقدر هم خوب نوشتی از دقت نظرت تو این زمینه لذت بردم شاید همین دقت نظرهاست که مسیر موفقیت را برای انسان هموارتر می کند.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.