نتیجه عجیب

امروز یک گزارش از سمت تیم آنالیز به من داده شد، که برای من بسیار تعجب آور بود.

در یک Query مشخص نسبتا پر سرچ، ما دو سایت داریم. که صفحه مربوط به هر سایت در نتایج اول و دوم  صفحه اول گوگل هستند.

میزان کلیک لینک یک، در هفته گذشته 490 تا و میزان کلیک بر روی لینک دوم 90 تا بوده است. در صورتی که طبق تحقیقات و گزارشات میزان کلیک لینک دوم می بایست حدود 200 تا 250 می بود.

 

لینک یک گوگل بیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته است.

سئو و بازاریابی محتوا در به بار نشستن یک کسب و کار نقش کلیدی و اساسی دارند.

 

با تشکر

حمید طهماسبی
4.5/5 - (12 امتیاز)

3 دیدگاه روشن نتیجه عجیب

 • به نظر شما برای تبلیغات گوگل بهتر است که ما فقط تبلیغ بدهیم با کمترین تعرفه کلیک یا به هر قیمتی در جایگاه اول باشیم ؟ چون به هر حال اگر بوجه تبلیغاتی را کمترین تعرفه ست کنیم باز هم به تعداد بودجه روزانه دیده می شویم، به نظر شما کدام یک از نظر بازاریابی مفید تر است ؟

 • باسلام
  اما من فک می کنم کلیک روی لینک یک از همه بیشتره .. ینی منطقاً لینک یک رو آدم ها بیشتر میبینن.
  چون خیلی ها در مورد سئو وادوردز اطلاع ندارن . مثلاً خود من خیلی قبل تر ها قبل از اینکه وارد این بحث ها بشم فکر می کردم لینک هایی که اول میاد جدید تر هستن از نظر زمانی .

 • دقیقا من هم با نظر شما موافقم، سئو یک فرآیند بسیار مفید برای موفقیت و برندینگ در فضای آنلاین می باشد اما متاسفانه امروزه اکثر کسب و کارهای اینترنتی نوپا به این مسئله توجهی نمی کنند و به سمت نوع دیگری از دیده شدن در فضای وب روی آورده اند مانند تبلیغات در گوگل که هم هزینه بر است و هم اینکه پس از اتمام بودجه مورد نظر دیگر در نتایج نمایش داده نمی شود.
  به نظرم سئو و بهینه سازی سایت از نظر زمانی شاید دیر تر به نتیجه برسد اما مطمئن هستیم که در صورت افزایش رتبه و اعتبار می توانیم جایگاه ثابتی را در نتایج گوگل داشته باشیم.

  ممنون از اینکه این نتیجه عجیب را با ما در میان گذاشتین !!! 🙂

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.