حمید طهماسبی

به بهانه 6 سالگی دیماتی

در یکی دو سال اخیر آن طور که دلم می خواست نتوانستم وقت بگذارم و مطلب بنویسم. حقیقت این است که فکر می کنم من بیشتر آدم پادکست هستم تا وبلاگ، اما داشتن وبلاگ مزایای بسیاری دارد. اگر باز هم به قبل برگردم وبلاگ نوشتن را حتما در کارهایم قرار می دهم.

دوست داشتم به بهانه 6 سالگی وبلاگم، 6 مزیت داشتن وبلاگ شخصی را بگویم.

شش سالگی

1- یادگیری:

به طرز حیرت آوری وقتی می خواهم شروع کنم به نوشتن، فکر می کنم باید معتبر تر و عمیق تر صحبت کنم. به همین خاطر باعث می شود بیشتر سرچ بزنم و راجع به آن موضوع بخوانم. اینطور می شود که دانشم در آن زمینه بهتر از قبل رشد و نمو پیدا می کند. برای خودم یادگیری های خیلی بیشتری ایجاد می کند. مثلا نوشته در مورد سئو و خلاصه کتاب ها و خلاصه درس ها برای من مصداق بارز این موضوع هست.

2- هویت:

وقتی وبلاگ داری و در آن تعداد قابل توجهی نوشته داری در اصل یک هویت آنلاین داری، که اگر کسی به دنبال تحقیق در موردت باشد یا قصد شناخت بیشتر را داشته باشد به میزان قابل توجهی می تواند به طرز فکر و مدل ذهنی و همچنین دغدغه های طرف پی ببرد.
امروز که این مطلب را می نویسم سرچ اسم خودم (حمید طهماسبی)، جزو 10 عبارت اول ورودی سایتم هست و از منظر من همین آمار تایید کننده این است که پس هستند کسانی که به دلایل مختلف دست به سرچ می زنند.

نمونه مطالب برای آشنایی با مدل ذهنی نویسنده:

اگر وزیر بودم
رویکرد متفاوت به موفقیت و شکست
شعارهای من در طول زندگی

3- ارجاع راحت تر و عدم تکرار

خیلی از مطالبی که من نوشته ام بیشتر برای همکاران خودم در شرکت نوشتم و به همین خاطر خیلی خودم و سایرین به آن ها مراجعه می کنیم. این موضوع باعث شده تا از زدن حرف های تکراری راحت شوم.

به عنوان مثال مطلب “4 سوال مهم در واگذاری/دریافت تسک” چیزی هست که به تجربه به من ثابت شده با انجام همین کار ساده بسیار کارها شفاف تر انجام می شوند یا مطالبی که دوست داشتم با مخاطبان خودم به اشتراک بگذارم شاید بتواند کمی نگاه متفاوتی به زندگی و کسب و کار را به آن ها بدهد.

دلسوزِ آگاهِ توانا
زندگی در برج
باگ یا فیچر

4- اشتراک گذاری تجربیات

اهل مطالعه در مورد سبک زندگی و افزایش بهره وری هستم و مطلبی اینچنین را در همین راستا منتشر می کنم. وقتی که مطلب را اینجا می نویسم دیگر مطمئن شده ام که می شود گفت خوب مطلب را هضم کرده ام. از آنجا که سبک زندگی را  مجموعه ای در دل موفقیت می دانم اسم این کتگوری را موفقیت نامیدم. فکر می کنم اینگونه مطالب برای کسانی که وقت کافی برای سرچ ندارند اما دوست دارند که در این زمینه ها اقدام کنند مفید باشد.

اپلیکیشن پومودرو
عادت های خوب

یکسری مطالب که صرفا حاصل کنجکاوری من بوده اند مثل: “نگاهی به دنیای ورزش از لحاظ درآمد
یا یکسری برای بررسی وضعیت بازار و مراجعات بعدی من به آمارها مثل:

لیدرهای بازار چه می کنند
نگاهی به گزارش دیوار

و برخی نیز گزارش هستند مثل مطلب پنج سالگی خدمت از ما

5- پیدا کردن دوستان جدید

خیلی از دوستانی که الان در کنار خودم دارم و بعضا با هم بسیار همفکر هستیم از کسانی بودند که مخاطب وبلاگم بودند و بعد از آن رابطه دوستی ما شکل گرفت که البته بسایر هم در زندگی و کسب و کا ربرای من مفید بوده و هست. البته که پیدا کردن دوستان ارزشمند و جدید برای من همیشه حائز اهمیت بوده است.

6- دیدن گذر زمان و خودِقبلی ام

اینکه برمی گردم و نوشته های خودم را می خوانم باعث می شود خیلی بیشتر و بهتر خودم را بشناسم و یادم نرود که چه کارهایی کرده ام و از کجا امده ام. این موضوع هم به من اعتماد به نفس می دهد و هم اینکه از روند رشدم آگاه می شوم و بیشتر متوجه می شوم که چقدر نمی دانستم.

 

با تشکر
حمید طهماسبی

4.2/5 - (21 امتیاز)

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.