مزایای وفاداری

وفاداری همیشه برای کسب و کارها تعریف شده، که چه کنیم مشتری وفاداری داشته باشیم اما من این دفعه می خواهم بگویم که مزایای مشتری وفادرا شدن هم کم نیست. ما چه کنیم که وفادار شویم و علائم را به طرف مقابل نشان دهیم که به من خدمات خوب ارائه کن.

یکی از عادات من این هست که تا زمانی که خدمت خوبی از جایی دریافت می کنم به آن ها وفادار هستم.

جزواتم را در یک مرکز کپی معلوم و مشخصی می برم، و آن ها هم به من می گویند شما همان قیمت قبل را بده

معمولا جمعه صبح ها صبحانه به کافه مشخصی می روم (بیشترین وعده غذایی که دوستش دارم صبحانه است). همیشه جای من محفوظ است و بدون اینکه سفارش را اعلام کنم مهدی (مسئول سالن) همان غذا را برایم سرو می کند و چون می داند من از طعم تند خیلی لذت می برم، از تمام مدل های مختلف سس های تند موجود در کافه را برایم می آورد.

از یک مغازه مشخص قهوه خرید می کنم، هر موقع که می روم آنجا رحیم (صاحب قهوه فروشی) می داند که باید یک شات قهوه آمریکانو (با یک شات آب نه چهار شات) برایم سرو کند و تا مشغول خوردن قهوه هستم، 250 گرم قهوه(این میزان را می گیرم تا بتوانم همیشه قهوه تازه تهیه کنم، چون کیفیت قهوه بعد از آسیاب در گذر زمان افت می کند) از همان ترکیبی که همیشه می برم، برایم آسیاب کند.

من به این ها وفادارم و آن ها هم همیشه برای من بهترین خدماتشان را ارائه می دهند.

خیلی از جاهای دیگری که از آنان خدمت دریافت می کنم در ذهنم هست.مانند آرایشگاه، رستوران نزدیک شرکت و…

اما حرف نهاییم این است، هر چه من وفادارتر شدم خدمات آنان برایم خاص تر شد. ما (مخصوصا خودم) فکر می کنیم خدمت خوب و رفتار مشتری مدارانه باید از آنان آغاز شود ولی به نظر من با دریافت دائمی سرویس می شود این قوت قلب را به طرف مقابل داد که من وفادارم، بهترین خدمات را به من ارائه بده.

وفاداری

با تشکر

حمید طهماسبی
4.9/5 - (13 امتیاز)

5 دیدگاه روشن مزایای وفاداری

 • سلام آقای طهماسبی
  کاش روانشناس های خوبی که دوستتون ازشون خبر داره به ما هم معرفی میکردید:-))

 • سلام.من هم از همین روش پیروی میکنم اما اطرافیانم میگویند که با اینکار احتمال پیدا کردن خدمات با کیفیتتر یا تجربه های تازه را از خودم صلب میکنم.نظر شماچیست؟

  • سلام مجتبی
   بستگی داره به اینکه دوستان شما، شما را چقدر در تایید کیفیت ها قبول داشته باشند.
   به عنوان مثال برات بگم
   من یک بیماری کلا دارم توی همه چیز باید بدانم بهترین چیه یا کیه. مثلا به اینستاگرام من سر بزنی یک دفعه می بینی 3 تا کنسرو لوبیا گذاشتم و می خوام مقایسه کیفیتی قیمت کنم. که در نهایت بگم این خوبه. یا تن ماهی
   جالب ابنه که دوستانم بابت خیلی موارد این چنینی زنگ می زنند به من.
   چند ماه پیش یکی از دوستان دوران کارشناسیم با من تماس گرفت، گفت روانشناس خوب سراغ داری.
   گفتم چی باعث شده تو فکر کنی که من دیگه آمار روانشناس ها رو هم دارم. ولی حالا که زنگ زدی بهت میگم به کی زنگ بزنی این را می دونه.
   آخر که اومد قطع کنه گفت، دیدی می دونستم باید به عنوان شروع به تو زنگ بزنم.
   بعد من به نظر خودم خیلی با دقت و مشکل پسندم. به همین خاطر وقتی یک محصول یا خدمتی را تایید می کنم یا تعریف می کنم دوستانم می دانند که من هر چیزی را که به ذهنم رسد در نظر گرفته ام، از پوشش آن شخصی که ارائه دهنده است، طرز برخورد، دکوراسیون، چه برند هایی استفاده می کند، جایگاه آن برند ها در دنیا و در ایران کجاست تا سطح سوادش نسبت به حرفه خودش و خیلی مسائل دیگه
   خیلی فیلتر هست که باید رد کنه تا من بگم خوبه.
   به همین خاطر معمولا این اتفاق که گفتی برای من نمی افتد. البته بودند کسانی که تعریف جاهای دیگر را کرده اند و من رفته ام. درصد کمی بودند که من را از لحاظ کیفی ارضا کردند.
   جون من می شود گفت در تمام امور زندگی کیفی نگاه می کنم تا کمّی

 • مطلب با ارزشی بود حمید جان
  حقیقتا حساسیت کمی روی این موضوع داشتم و برام جالب شد که تجدید نظری بکنم.
  ممنونم ازت

  • ممنون از ابراز علاقه ات
   پوریا به نظر من ما باید با تکرار خریدهامون از کسانی که در کار خودشون حرفه ای هستند، حمایت کنیم.
   از طرف دیگر من در جمع دوستانم هم از این آدم ها تعریف می کنم، به خاطر همین مشتری های زیادی هم از سمت من به این مکان ها روانه می شوند.
   میدونی این را یه جورایی وظیفه خودم می دونم. حمایت از کسانی که من دوستشون دارم و تاییدشون می کنم. یک خوبیه دیگه هم که داره با معرفی اینها به دوستانم، اتفاق جالب دیگری هم می افتد. دوستانم هم از کیفیت انتخاب های من مطلع می شوند و همیشه به من پیشنهاد های خوب می دهند.
   مثلا میگن: تو که از پیتزا اینجا خوشت اومده، فلان جا برو پیتزا سفارش بده از اون هم خوشت میاد

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.